Спеціальні потреби

Білий дім прокоментував звернення конгресвумен Вікторії Спартц щодо України


В Білому домі пообіцяли відповісти на звернення конгресвумен-республіканки Вікторії Спартц, в якому вона просить президента Джо Байдена надати Конгресу інформацію щодо Андрія Єрмака, а також висловлює занепокоєння щодо нагляду за поставками зброї Україні.

“Ми відповімо конгресвумен належним чином, я не буду забігати наперед листування з цього приводу. Те, що ми робимо, і на чому зосереджені, це спілкування з українцями на всіх рівнях, рівнях помічників, і аж до президента Зеленського, щоб переконатися, що ми розуміємо їхні потреби. А також на спроможності, які їм потрібні в цій війні, що зараз зосереджена, в основному, на Донбасі. І переконатися, що ми їм відповідаємо”, - розповів у коментарі "Голосу Америки" координатор зі стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Він додав, що президент впевнений, що США роблять все можливе, щоб задовольнити потреби України.

Щойно устаткування опиняється в руках українських збройних сил - це власність України. Окрім цього, ми не диктуємо, як вони мають використовувати кожну одиницю обладнання на полі бою.
Джон Кірбі, координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій

“Ми, очевидно, поділяємо стурбованість, висловлену членами Конгресу, адже важливо переконатися, що існує належна відповідальність за матеріали, які отримує Україна. Але ми повинні пам’ятати: щойно устаткування опиняється в руках українських збройних сил - це власність України. Окрім цього, ми не диктуємо, як вони мають використовувати кожну одиницю обладнання на полі бою. Але вони також нам казали, що поділяють стурбованість щодо підзвітності та нагляду, і готові працювати з нами над цим”, - відповів Джон Кірбі.

Нагадаємо, 9 липня конгресвумен Вікторія Спартц оприлюднила заяву, в якій закликала Президента України Володимира Зеленського взятися за вирішення, як вона написала, тривалої внутрішньої проблеми в особі Андрія Єрмака, керівника Офісу Президента України.

Також у зверненнях вона озвучила занепокоєння щодо нагляду за поставками американської зброї Україні, про що детальніше розповіла в інтервʼю “Європейській правді”. Зокрема, конгресвумен Спартц припустила, що надана зброя може опинитися в Сирії чи Росії.

Своєю чергою, в українському МЗС заявили, що Україна “максимально відкрито взаємодіє із американськими партнерами, надаючи їм вичерпну інформацію про використання техніки”.

Дивіться також: Як у США реагують на заяви конгресвумен Вікторії Спартц

Як в США та Україні реагують на заклики конгресвумен Вікторії Спартц? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:32 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG