Спеціальні потреби

У Вашингтоні Януковича закликають відновити нормальну роботу Верховної Ради


У США Януковича закликають відновити роботу ВР
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

У США Януковича закликають відновити роботу ВР

Події 4-го квітня псують імідж українського законодавчого органу та України загалом, вважає колишній посол США в Україні та старший науковий співробітник Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.

«Те, що Рада не функціонує, підриває до неї довіру. На жаль, імідж Верховної ради в Європі та США і так не дуже: це бійки, депутати, який голосують за кількох, а тепер ще і розкол. Рада не справляє враження державного органу, який намагається вирішити серйозні проблеми в країні».

На жаль, імідж Верховної ради в Європі та США і так не дуже: це бійки, депутати, які голосують за кількох, а тепер ще і розкол. Рада не справляє враження державного органу, який намагається вирішити серйозні проблеми в країн.
Стівен Пайфер, колишній Посол США в Україн

У результаті, говорить Пайфер, це може негативно позначитися на шансах України підписати Угоду про Асоціацію з ЄС та погіршити відносини зі США:

«Робота Верховної ради не відповідає уявленню європейців про нормальну роботу законодавчого органу. Це посилює позиції тих, хто каже, що Україна ще не готова до глибшої інтеграції в Європу. Також я очікую, що ви не побачити багато контактів на високому рівні і зі США. Нещодавно в Київ приїжджала заступник Державного секретаря США Венді Шерман. Я думаю, що це – найвищий рівень представництва американського уряду в Україні, на який може розраховувати українська влада».

Президент Дому свободи Дейвид Креймер, який раніше опікувався українськими питаннями в Державному департаменті США, вважає, що розвиток політичних подій підриває авторитет України, яка головує в ОБСЄ, та може стати негативним фактором в євроінтеграційних намірах. Але, звертають увагу обидва експерти, ще більшу шкоду останньому завдасть нещодавнє судове рішення щодо Юрія Луценка.

«Рішення про залишення Луценка під вартою йде всупереч рішенню Європейського суду. Це дуже негативний розвиток. Це втрачена можливість для української влади визнати, що політичні переслідування шкодять репутації України», - говорить Креймер.

«Ще складніше питання - що станеться з Тимошенко. Я вважаю, що для Європейського Союзу буде дуже важко підписати угоду з Україною у листопаді, якщо не буде позитивного розвитку подій щодо справи Тимошенко», - додає Пайфер.

Обидва експерти закликають представників українського парламенту якомога швидше відновити його нормальну роботу. І тут основну роль мусить зіграти Президент країни Віктор Янукович, переконані вони.

«Це обов’язок президента сказати, що парламент мусить зустрітися в повному складі та почати шукати компроміси. Американський Конгрес теж дуже поляризований. Але республіканці в Палаті представників та демократи в Сенаті не проводять сесії за межами їхніх залів засідань, виключаючи з них меншість. Якщо вони б це спробували, то Президент Обама не зберігав би мовчанку щодо цього», - вважає Креймер.

«Президент Янукович, якщо він хоче рухати Україну ближче до Європи, мусить закликати обидві сторони шукати компроміси. Він мусить думати про те, як за межами України виглядає тої факт, що Рада не працює».

Обидва експерти ставлять під сумнів легітимність рішень, прийнятих на окремому засіданні парламенту, та звертають увагу на те, що розкол та заворушення в Києві сталися в дуже незручний час - під час роботи місії МВФ. А отже можуть мати для України не лише політичні, а і безпосередні фінансові наслідки.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG