Спеціальні потреби

У яку суму обходяться бюджету США війни в Іраку, Афганістані та Лівії?


У яку суму обходяться бюджету США війни в Іраку, Афганістані та Лівії?
У яку суму обходяться бюджету США війни в Іраку, Афганістані та Лівії?

Військові дії за кордоном дорого обходяться Сполученим Штатам. За останні 10 років на війну в Іраку та Афганістані було витрачено понад трильйон доларів. Участь у військовій кампанії НАТО в Лівії обійшлась у додаткові 700 мільйонів доларів.

Напередодні оголошення Бараком Обамою плану виведення військ з Афганістану, лунають заклики зекономити гроші, що США витрачають на військові дії, та пустити їх на внутрішні потреби. Таку резолюцію, зокрема, прийняли мери міст, що зібралися на конференцію у Балтиморі. Очікується, що вартість присутності ста тисяч американських військовослужбовців лише в Афганістані сягне до кінця цього року 120 мільярдів доларів за рік.

Конгресмен-демократ Джо Манчин закликав Обаму вивести з Афганістану понад 15 тисяч військовослужбовців – більше, від максимальної цифри, що зараз розглядається, – та почати «відбудовувати Америку, а не Афганістан». Цікаво, що до якнайшвидшого виведення військ з Афганістану та призупинення участі у військовій кампанії в Лівії закликають як ліберальні демократи, так і консервативні республіканці – прихильники ідеологій, що знаходяться на протилежних краях політичного спектра.

Поміркований республіканець сенатор Джон Маккейн, кандидат у президенти на виборах 2008-го року, розкритикував подібні коментарі, які, за його словами, демонструють підхід, що відрізняється потягом до ізоляціонізму у зовнішній політиці та незнанням історії.

XS
SM
MD
LG