Спеціальні потреби

Суд не визнав корпорацію «Волмарт» винною у дискримінації жінок


Найбільша в історії США справа про дискримінацію жінок не пройшла випробування Верховним судом. У позові група жінок звинувачувала свого працедавця – корпорацію «Волмарт» – у наданні переваги в оплаті та просуванні по службі чоловікам. Якби суд прийняв їх позов – «Волмарт» опинився б перед загрозою виплати мільярдів доларів компенсацій усім своїм працівницям. Втім Верховний суд не знайшов доказів того, що дискримінація жінок була свідомою практикою корпорації, а не помилкою окремих менеджерів на місцях.

Торговельна мережа «Волмарт» – найбільший приватний працедавець у США. У її крамницях працює понад півтора мільйона жінок. Десять років тому декілька з них звернулися до суду, звинувачуючи «Волмарт» у дискримінації жінок на робочому місці. Позивачі просили Верховний суд визнати факти дискримінації – корпоративною політикою «Волмарту». Вони хотіли зробити позов колективним і таким чином дозволити усім працівницям компанії вимагати компенсації. Сума штрафів за оцінкою фахівців могла скласти 11 мільярдів доларів.

У понеділок, голосуванням 5 проти 4 Верховний суд постановив, що позивачі надали недостатньо доказів того, що «Волмарт» свідомо обмежував права усіх жінок, а тому кожну справу треба розглядати окремо. Деякі правозахисники вважають рішення суду поразкою руху за рівність прав.

«Верховний суд зробив набагато складнішим для жінок і всіх інших людей, яких дискримінують, об’єднуватись і боротись за свої права», – зазначила представниця Центру прав жінок Маріца Ґрінберґ.

Втім одна з позивачів, Беті Дюкс, не вважає рішення суду поразкою:

«10 років боротьби безперечно були варті зусиль. Ми будемо продовжувати боротись за наші права».

Справа дискримінації жінок у «Волмарт» не залишила байдужим багатьох американців. Усі три жінки – судді Верховного суду – стали на їхню сторону. На їхню думку, дискримінація за ознакою статі досі є прихованою проблемою в американському суспільстві і її треба вирішувати.

За останнє десятиліття «Волмарт», як і десятки інших корпорацій, переглянув свою корпоративну політику стосовно жінок і робить додаткові зусилля, аби урівноважити жінок у правах з чоловіками, намагаючись уникнути звинувачень у дискримінації.

Адвокати позивачок кажуть, що справу проти «Волмарту» не програно. Суд не дозволив іншим жінкам приєднатися до колективного позову. Але кожна з них в праві позиватися проти «Волмарт» індивідуально.

«Для «Волмарта» проблеми ще не завершилися. Оскільки результатом цього рішення суду стане те, що замість єдиного позову від усіх жінок разом, «Волмарт» отримає сотні індивідуальних позовів. Ці справи дорого обійдуться корпорації», – каже адвокат Брад Селінгман.

Незважаючи на економічну кризу, «Волмарт» залишається прибутковою компанією. Лише за перший квартал цього року корпорація заробила три мільярди чотириста мільйонів доларів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG