Спеціальні потреби

Рух «Захопимо Волл-стріт» охопив 250 американських міст


Понад три тижні у США тривають акції протесту незадоволених сучасним політичним та економічним станом країни. Рух, який розпочався з невеликої демонстрації на Волл-стріт, поступово перетворився на досить потужну силу, здатну вплинути на політиків. Протягом вихідних прихильники руху «Захопимо Волл-стріт» вийшли на центральні площі 250 американських міст.

Демонстранти вважають, що їх підтримує 99% населення США, життя яких погіршилося через жадібність та егоїзм 1% багатіїв, що спровокували останню кризу.

Часом мирний характер демонстрацій порушувався неприємними інцидентами. У Вашингтоні поліція змушена була застосувати сльозогінний газ, щоб розігнати натовп, який намагався штурмом взяти музей авіації та космонавтики, де серед експонатів виставлений безпілотний літак типу «Дрон». Активне використання дронів військовими США для атак на підозрюваних у тероризмі в Афганістані, Пакистані, Ємені та Сомалі останнім часом викликає бурю критики з боку громадськості.

Інцидент у Вашингтоні показав, що акції під гаслами «Захопимо Волл-стріт» насправді збирають під своїми прапорами представників різних груп. Від незадоволених сучасним станом економіки та поглибленням соціальної нерівності до прихильників антивоєнних поглядів.

Відсутність єдиного центру та широкий спектр вимог робить ці протести небезпечними для інших членів суспільства, вважають деякі американські політики, переважно представники Республіканської партії.

«Я особливо занепокоєний тим, що розрізнені натовпи людей захоплюють Волл-стріт та центральні площі інших міст по всій країні. У це важко повірити, але дехто навіть вважає, що це нормально – натравлювати одних американців проти інших», – каже лідер республіканської більшості у Палаті представників Ерік Кантор.

Представники Демократичної партії називають республіканців лицемірами. Адже ті залюбки підтримують іншу групу невдоволених, що називає себе Рухом чаювання і вимагає зменшити втручання уряду у життя людей.

«Ми не чули, щоб вони засуджували консервативний Рух чаювання, коли той виходив на подібні демонстрації. Ці люди у буквальному сенсі слова плювали на представників Конгресу тут у Капітолії. А Кантор зі своїми колегами лише підбадьорювали їх», – обурюється лідер демократичної меншості у Палаті представників Ненсі Пелосі.

Рух «Захопимо Волл-стріт» сформувався навколо громадського незадоволення тим, що багатії з Волл-стріт та великі корпорації своїми діями спровокували останню економічну кризу, а тепер відмовляються брати на себе відповідальність та допомагати долати кризові явища. Рух відкидає свою причетність до жодної з політичних партій.

XS
SM
MD
LG