Спеціальні потреби

Через рік після бунту "Групи Вагнера" в Росії затримали керівника "фабрики тролів". Оглядачі кажуть про зміцнення влади Путіна


Архівне фото: бойовики "Групи Вагнера" на танку на вулицях Ростова-на-Дону, де вони захопили штаб командування сил РФ, 24 червня 2023 року
Архівне фото: бойовики "Групи Вагнера" на танку на вулицях Ростова-на-Дону, де вони захопили штаб командування сил РФ, 24 червня 2023 року

У річницю бунту лідера російських бойовиків Євгена Пригожина ФСБ затримало керівника так званої "фабрики тролів" Іллю Горбунова. Затримання відбулось 22 червня в Санкт-Петербурзі за звинуваченнями у здирництві проти іншого, пов'язаного з Пригожиним, російського посадовця Олександра Малькевича, повідомляє видання "Настящєє врємя".

Рік тому бойовики Пригожина захопили військовий штаб в Ростові-на-Дону і почали рух на Москву з вимогою відставки керівництва російського Міноборони. Горбунов, за повідомленнями, висвітлював марш "Групи Вагнера" на Москву.

Марш "Групи Вагнера" тривав кілька годин, але став найбільш серйозним викликом для фактичної влади Путіна в Росії, що триває майже чверть століття, зауважує АР. Пригожин загинув за підозрілих обставин в ході аварії приватного літака в серпні минулого року.

Британське SkyNews вказує: з часу бунту Пригожина влада Путіна лише зміцнилась.

Впродовж місяців після бунту Путін більш цілеспрямовано придушував критиків його підходу до війни, наводить SkyNews оцінки Найджена Гулд-Девіса з Міжнародного інституту стратегічних досліджень. Путін "навчився, що тримати біля себе критиків правого спрямування небезпечно", каже аналітик, він наводить як приклад арешт лідера бойовиків Ігоря Гіркіна за звинуваченнями в екстремізмі. Гіркіна раніше заочно засудив суд в Нідерландах у справі про збиття боїнга рейсу МН-17 "Малайзійських авіаліній", коли загинуло 298 людей.

Путін не надає більше нікому того рівня автономії, який мав Пригожин, зауважує дослідник Четем Хаус Ніколай Пєтров в коментарі для AFP. До Пригожина "не було жодного випадку, коли командувач потужного військового підрозділу мав такі ж фінансові, політичні та медійні ресурси одночасно", зауважує Пєтров.

Кремль швидко взяв під свій контроль те, що залишилось від "Групи Вагнера", а чистки в органах безпеки та нещодавні арешти в Міноборони Росії за звинуваченнями в корупції лише зміцнили владу Путіна, пише видання.

В статті використано матеріали АР, AFP.

Читайте також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG