Спеціальні потреби

Підозрюваного у поширенні секретної інформації Тейшейру можуть засудити на термін до 15 років - ЗМІ


Джек Тейшейра, військовий Національної гвардії ВПС США, звинувачений у розголошенні секретних матеріалів військової розвідки в інтернеті, вперше постає перед федеральним суддею в Бостоні, штат Массачусетс, США, 14 квітня 2023 року. REUTERS/Маргарет Смолл.
Джек Тейшейра, військовий Національної гвардії ВПС США, звинувачений у розголошенні секретних матеріалів військової розвідки в інтернеті, вперше постає перед федеральним суддею в Бостоні, штат Массачусетс, США, 14 квітня 2023 року. REUTERS/Маргарет Смолл.

Щодо підозрюваного у витоку секретної інформації 21-річного Джека Тейшейри висунули звинувачення за двома пунктами: несанкціоноване зберігання та передача інформації про національну оборону та несанкціоноване вилучення та зберігання секретних документів або матеріалів.

Під час короткого слухання Окружний суд США округу Массачусетс ухвалив рішення тривати підозрюваного під вартою до слухання щодо його затримання наступної середи.

Два закони, згадані у звинуваченні проти військовослужбовця Національної гвардії, звинуваченого в розголошенні секретних документів, стосуються захисту державної таємниці.

За їхнє порушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років, повідомили Тейшейрі у суді.

Президент Джо Байден закликав федеральні агентства посилити заходи безпеки після великого витоку секретних документів США.

«Поки ми все ще визначаємо важливість цих документів, я доручив нашому військовому та розвідувальному співтовариству вжити заходів для подальшого захисту та обмеження розповсюдження конфіденційної інформації, і наша команда національної безпеки тісно співпрацює з нашими партнерами та союзниками», — сказав Байден у заяві в п'ятницю, 14 квітня.

Міністр оборони США Ллойд Остін наказав «переглянути наші процедури доступу до розвідувальної інформації, підзвітності та контролю в рамках міністерства», щоб уникнути повторення подібних інцидентів.

Байден також вперше публічно похвалив ФБР за швидкий арешт підозрюваного.

«Я високо оцінюю швидкі дії, вжиті правоохоронними органами для розслідування та реагування на нещодавнє розповсюдження секретних документів уряду США», – сказав президент США у своїй п’ятничній заяві.

Підозрюваного у причетності до витоку секретних документів Пентагона у четвер заарештували федеральні слідчі, про це оголосив генеральний прокурор США Меррік Ґарланд.

Арешт стався після того, як Пентагон та інші державні служби заявили про початок слідства у цій справі та пошук особи, яка розповсюджувала таємну інформацію.

Президент США Джо Байден заявив у четвер, перебуваючи в Ірландії, що Сполучені Штати «наближаються» до пошуку відповідей щодо витоку секретних документів Пентагону. Він додав, що «не стурбований» розкриттям, бо там не було актуальних даних.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG