Спеціальні потреби

Манафорта засудили до 47 місяців ув’язнення у США


Суддя заявив, що вирок Манафорту не пов'язаний із жодною змовою з Росією

Федеральний суд США засудив колишнього голову виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта до 47 місяців ув’язнення за ухиляння від сплати податків та банківські махінації, але зарахував до відбутого терміну покарання 9 місяців, які Манафорт вже провів за гратами.

Манафорт очолював виборчу кампанію Дональда Трампа протягом кількох місяців влітку 2016-го року. Він також тривалий час виступав радником "Партії Регіонів" в Україні.

Як відзначають присутні у залі суду журналісти, головуючий суддя Елліс відзначив, що висловленні державним обвинуваченням побажання щодо терміну покарання для Манафорта є "надмірними". Повідомляється, що суддя також заявив, що Пол Манафорт був частиною "багатьох хороших речей", є "щедрою людиною", і в інших аспектах "прожив бездоганне життя".

Манафорту виповнюється 70 років 1-го квітня.

Як повідомляє присутня у залі суду кореспондент Голосу Америки Тетяна Ворожко, адвокат Манафорта Ричард Вестлінг у своєму заключному виступі доводив, що звинувачення, в яких присяжні визнали винним колишнього радника Януковича, зводяться по суті до ухиляння від податків. А терміни покарання за подібні злочини, казав він, навіть у набагато більших обсягах ніж у випадку Манафорта, становлять, як правило, 18-24 місяців чи навіть менше. На доказ цього сторона захисту надала судді рішення у 20-ти справах щодо ухиляння від податків по всій країні.

Інформація, яку Манафорт надав прокурорам Офісу Спеціального прокурора Роберта Мюллера, не має жодної цінності.
Ґреґ Андрес, представник обвинувачення.

Також адвокати Манафорта доводили, що термін його ув’язнення має бути зменшений через співпрацю із урядом, що демонструє розкаяння.

Ґреґ Андрес, представник обвинувачення, не погодився із тим, що Манафорт заслуговує на будь-яке пом’якшення покарання через співпрацю із урядом, оскільки інформація, яку він надав прокурорам Офісу Спеціального прокурора Роберта Мюллера, не має жодної цінності – нічого нового вони від нього не дізналися. Крім, того Манафорт брехав, сказав Андрес, як представникам уряду, так і присяжним у суді Округу Колумбія. Прокурори вимагали довшого терміну ув’язнення та високого штрафу через те, що злочини, які скоїв Манафорт, за їхніми словами, є серйозними, вони відбувалися часто, заподіяли шкоди на мільйони доларів, здійснювалися із використанням складних схем та за участі багатьох осіб.

За повідомленням кореспондента Голосу Америки, Манафорт уперше виступив у суді. Зокрема він сказав, що останні два роки були найважчими для його родини. Найбільший біль, який він відчуває, - це біль, заподіяний його родині.

«Я був відокремлений від них 9 місяців. Це було дуже важко. Я відчуваю, що це судове переслідування вже є достатнім покаранням для мене. Моє професійне та фінансове життя у руїнах», - сказав він.

Під час засідання стало відомо, що Манафорт останні кілька місяців перебуває в одиночній камері у в’язниці в місті Александрія. Це для того, аби захистити його від інших ув’язнених, пояснив адвокат. В одиночній камері, сказав Манафорт, він мав багато часу, аби подумати про свої помилки, повідомляє Ворожко.

Він тут не через будь-що пов'язане із будь-якою змовою з урядом Росії
Суддя про вирок Манафорту

У серпні присяжні визнали Манафорта винним в ухилянні від сплати податків під час роботи в Україні.

Як повідомив Шимон Прокупец, який був присутній у суді, перед оголошенням вироку головуючий суддя Елліс чітко заявив, що вирок Манафорту непов'язаний із розслідуванням спеціального прокурора США Мюллера щодо російського втручання.

"Він тут не через будь-що пов'язане із будь-якою змовою з урядом Росії", - заявив суддя Елліс.

Водночас суддя відзначав, що Манафорт не заслуговує на поблажливість за визнання відповідальності за свої дії.

У суді Манафорт попросив суддю виявити співчуття і заявив "сказати, що мене принижено, що я соромлюся - було би замало".

На Манафорта ще чекає вирок наступного тижня в іншій судовій справі щодо змови та тиску на свідків.

Судові процеси щодо Манафорта стали похідною від розслідування спеціального прокурора США Роберта Мюллера, який розслідує російське втручання у вибори у США та можливу змову між штабом Трампа та російською владою, яка, на думку американських спецслужб, умисне втручалась у вибори у США на боці Дональда Трампа.

Критики Роберта Мюллера відзначають, що його слідство досі не навело доказів змови між штабом Трампа та урядом Росії, а численних наближених до Трампа осіб було притягнуто до відповідальності за порушення, які, на думку деяких спостерігачів, не стосуються російського втручання у у США.

Повідомляється, що суддя Елліс також заявив, що погодився із аргументом захисту Манафорта, що спеціальний прокурор Мюллер вийшов за межі мандату передбаченого для слідства щодо втручання Росії.

Президент Трамп багаторазово критикував роботу Роберта Мюллера, звинувачуючи його в упередженості щодо себе. Трамп також заявляв, що власне слідство щодо втручання Росії було розпочате без законних на те підстав.

"Розслідування Мюллера роздирають протиріччя. Воно протизаконне та нечесне! Йому не можна було навіть дозволяти почати роботу, окрім змови та численних злочинів з боку Демократів! Полювання на відьом!", - заявив Трамп лютому.

Минулого року Трамп також висловив співчуття Манафорту через порушені проти нього справи.

"Мені дуже прикро за Пола Манафорта та його чудову родину. Міністерство "юстиції" відкопало справу щодо податків 12-річної давнини, серед іншого, піддало його надзвичайному тиску, і на відміну від Майкла Коена (екс-адвокат Дональда Трампа - прим. ГА) він відмовився "ламатись" - не став вигадувати побрехеньки, щоб отримати поблажку. Надзвичайна повага до хороброго чоловіка!", - твітував Трампа у серпні 2018-го року.

У Білому домі неодноразового наголошували, що злочини за якими засуджено Манафорта не мають жодного стосунку до його роботи на виборчий штаб Трампа.

У Демократичній партії США вже пообіцяли гостро відреагувати, якщо Дональд Трамп амністує Пола Манафорта, або інших фігурантів слідства спеціального прокурора США Роберта Мюллера.

Дивіться також: Свідчення Коена: У Конгресі поки уникають розмов про можливий імпічмент

Свідчення Коена: У Конгресі поки уникають розмов про можливий імпічмент. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG