Спеціальні потреби

У США не всі іммігранти, які платять податки, отримають допомогу від уряду


Урядовий пакет допомоги американській економіці обсягом 2 трильйони доларів передбачає прямі виплати мешканцям США. Сума виплат залежатиме від доходу окремої людини та родини і обраховуватиметься залежно від податкової декларації за 2019 рік (або за 2018 рік, якщо людина ще не встигла подати декларацію у цьому податковому циклі).

Деякі групи населення не отримають допомоги від держави. Йдеться про мігрантів у США, які не мають номеру соціального страхування

Максимальна сума одноразової виплати - $1,200 на людину, але якщо ця людина отримує понад $75,000 на рік (до вирахування податків, які складають в середньому 25%), то сума буде пропорційно нижчою (мінус $50 за кожні $1000 доходу, що перевищує $75,000). Таким чином, люди, які отримують $99,000 на рік, не отримають виплати від держави. Окремі правила стосуються родин, які подають спільні податкові декларації.

Однак, навіть за умов меншого доходу, ніж $75,000 на рік, деякі групи населення не отримають допомоги від держави. Йдеться про мігрантів у США, які зобов'язані платити податки, проте не мають номеру соціального страхування (SSN - Social Security Number). Цей номер можуть отримати не всі люди, які живуть у США, адже деякі не мають права на роботу. Проте і вони все одно повинні платити податки, для чого отримують інший номер ITIN (Individual Taxpayer Identification Number - індивідуальний номер ідентифікації платника податків).

Номери ITIN мають, зокрема, незадокументовані, тобто нелегальні іммігранти, проте також і дружини/чоловіки громадян США або людей, які мають "зелені картки" або американську візу. Також до цієї категорії входять студенти, професори чи дослідники, які мають статус "нерезидента" США.

У 2015 році 4 мільйони людей, які мали ITIN, заплатили Службі внутрішніх доходів США (Internal Revenue Service, IRS) податків на ​$4.35 мільярдів.

Деякі демократи у Палаті представників Конгресу США розкритикували це положення, ініційоване республіканцями.

"Завдяки республіканцям, ці чеки не отримують *іммігранти, що платять податки*, вони не отримують нічого. Чимало з них - працівники важливих структур, і вони платять більше податків, ніж Amazon", - написала конгресвумен Александріа Оказіо-Кортез.

Схожі виплати в межах пакету зі стимулювання економіки американці отримували у 2001 (після терактів 11 вересня) та у 2008 (після початку фінансової кризи) роках. У 2008 році люди з ITIN також не отримали виплати від держави.

Дивіться також: Ви мене доведете до інфаркту: в Італії місцеві чиновники звертаються до неслухняних громадян. Відео

XS
SM
MD
LG