Спеціальні потреби

Сполучені Штати вшановують жертв Голодомору


Відкриття пам'ятника Голодомору у Вашингтоні, 7 листопада 2015 р.
Відкриття пам'ятника Голодомору у Вашингтоні, 7 листопада 2015 р.

Речниця Державного департаменту США Гедер Науерт оприлюднила наступну заяву щодо вшанування жертв Голодомору:

«Цього місяця ми згадуємо і вшановуємо мільйони українців, які загинули від голоду на початку 1930-х років внаслідок жорстокої політики радянської влади за правління Сталіна. Варварське захоплення української землі та сільськогосподарських культур, що призвели до Голодомору, або «смерті від голоду», було одним із найжорстокіших актів ХХ століття та перетворило житницю Європи на землю величезних людських страждань.

Вшанування жертв Голодомору – урочиста нагода, але ми також відзначаємо стійкість тих, хто вижив у Голодоморі, які несуть із собою пам'ять про дорогих їм людей, втрачених під час жахливого штучного голоду. Зрештою, радянська влада не змогла зруйнувати індивідуальність та незалежність українського народу.

Сполучені Штати стоять разом із народом України у вшануванні жертв цієї трагедії, організованої радянською державою, і засудженні спроб заперечити її як історичний факт. Ми також підтверджуємо нашу прихильність до захищеної і процвітаючої України, вільної від зовнішньої агресії та окупації, і здатної обирати своє власне майбутнє».

Дивіться також: Біля меморіалу Голодомору у Вашингтоні пройшло урочисте вшанування загиблих внаслідок штучного голоду в Україні

XS
SM
MD
LG