Спеціальні потреби

Машини електронного голосування на виборах беззахисні перед хакерами?


У листопаді 2012-го у Сполучених Штатах відбудуться вибори президента. Приблизно 30% американців голосуватимуть за допомогою електронних машин. Це зручний спосіб народного волевиявлення, оскільки дає можливість швидко проводити підрахунок виборчих бюлетенів. Утім ця передова технологія має великі хиби. Нещодавно вчені з Національної лабораторії неподалік Чикаго науковим способом довели уразливість цих машин.

Робота Джона Ворнера у Національній лабораторії Арґон полягає у тестуванні систем безпеки у найбільш уразливих сферах людської діяльності:

«Ми випробовуємо на стійкість міжнародні стандарти ядерної безпеки. Ми атакуємо справжні системи».

Його друга робота – підтасовка результатів вигаданих виборів за допомогою маніпулювання машинами для голосування, якими користується чверть американських виборців.

«Ця машина складається з кількох модулів. Перший модуль – це сенсорний екран (тач-скрін). Я натискаю на нього – сигнал направляється до процесора. Процесор знову ж таки відсилає сигнал де-інде. Все, що я маю зробити – це втрутитись у процес комунікації. Якщо мені подобається голос – я нічого не роблю, якщо не подобається – я його міняю», – пояснює Джон Ворнер.

Ворнер може маніпулювати результатами голосування за допомогою невеличкого дистанційного пульта. Звучить просто – насправді, так воно і є, каже Роджер:

«Ми певні, що талановитий 12-13-літній підліток може згодом змоделювати такий пристрій, який би зміг контролювати роботу машини».

Роджер Джонстон очолює відділ аналізу уразливості систем безпеки при лабораторії Арґонн:

«Ми дійшли висновку, що всі машини для голосування, які ми тестували, не мають серйозних систем захисту».

Джонстон додає, проблема з безпекою полягає не лише у дизайні машин:

«Часто приміщення, де зберігаються ці машини, мають дуже слабкі системи безпеки. Майже завжди машини перевозять дешеві компанії з доставки, водії яких взагалі не проходять ніякої попередньої перевірки».

Президентські вибори 2000-го року вирішились у штаті Флорида кількома сотнями голосів, відданих на папері. Перерахування голосів, проблеми, пов’язані з тим, як бюлетені були оформлені, посилили кампанію за використання електронних машин під час наступних виборів. Джонстон каже, що у випадках щільних перегонів, уразливість навіть однієї машини може змінити результат виборів:

«У 2008-му році у перегонах за сенаторське крісло в Мінесоті Ал Франклін переміг 312 голосами – а це одна виборча машина. Так що втручання в роботу лише однієї машини може потенційно змінити на 180 градусів результат змагань».

Команда Джонстона протестувала лише дві з дванадцяти основних моделей:

«На нашу думку подібні маніпуляції, які ми здійснили на цих двох машинах – спрацюють принаймні на кількох інших».

Джонстон додає, що ця проблема існує не лише у Сполучених Штатах. Рух у напрямку якомога швидкого підрахунку голосів у всьому світі посилює популярність виборчих машин. Втім, якщо не підійти серйозно до їх захищеності, каже Джонстон, результатами виборів легко буде маніпулювати.

XS
SM
MD
LG