Спеціальні потреби

Волонтери Корпусу миру дистанційно вчать українців фінансової грамотності


«Чи варто купувати дорогий смартфон у кредит? Як розумно спланувати особистий бюджет? Як заощадити, щоб на пенсії не опинитися без копійки за душею? Відповіді на всі ці запитання дає такий предмет, як фінансова грамотність. Волонтери Корпусу миру США допомагають українцям осягти ці премудрощі.

Викладач – в Америці, студенти – в Україні. Свій черговий урок з фінансової грамотності Білл Олсен присвятив плануванню сімейного бюджету. Все відбувається, як на справжньому уроці: слухачі піднімають руки, ставлять запитання, дискутують. Від таких лекцій учні мають подвійну вигоду, каже Білл: вивчають і предмет, і одночасно покращують свою англійську мову.

Білл Олсен
Білл Олсен

Білл був проектним менеджером у великій американській ком’ютерній компанії. Після виходу на пенсію поїхав служити волонтером у село на Чернігівщині. Каже - свідомо вибрав Україну. Тут він працював радником у сільраді, викладав у школі англійську. А після евакуації волонтерів у березні засумував у себе в Арізоніі за Україною і вирішив проводити лекції онлайн.

«Відколи я повернувся в Америку через пандемію, життя наче завмерло, бо всюди карантин. І це прекрасна нагода, щоб за допомогою відеоконференції розповідати про те, що цікавить українських студентів», - ділиться Олсен своїм досвідом.

Курс американського лектора, серед інших, слухають і старшокласники з Гуманітарного ліцею містечка Буча під Києвом. Їхня вчителька Людмила Скорлупіна радіє, що її учні мають таку унікальну можливість.

Людмила Скорлупіна
Людмила Скорлупіна

«У нас немає такого предмета в школі, ми не вивчаємо фінансової грамотності. Мені здалося, що для наших старшокласників це буде як ніколи корисно. Я дуже рада, що Корпус миру після евакуації не припинив співпрацю, вони навіть на відстані залишаються корисними для нас», - хвалиться вона.

В Українському офісі Корпусу миру США пояснюють: багато з евакуйованих з України волонтерів не кинули своїх підопічних і продовжують розпочаті проєкти.

Майкл Кетовер
Майкл Кетовер

«Я щасливий повідомити, що принаймні третина евакуйованих добровольців продовжують свою волонтерську діяльність віртуально, у віддаленому режимі. Працюють з українськими молодіжними клубами, проводять тренінги з фінансової грамотності, навчання за програмою PEPFAR (Надзвичайна ініцатива Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД). Отож ми й далі працюємо в Україні. Різниця полягає тільки у тому, що тепер волонтери роблять це дистанційно", - розповів "Голосу Америки" директор Корпусу миру США в Україні Майкл Кетовер.

У Корпусі миру кажуть – американські волонтери почнуть повертатися в Україну не раніше жовтня. Тож поки що і вивчення англійської мови, і фінансову грамотність, і решту цікавих курсів, яку вони вели особисто, запрошують вивчати онлайн.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG