Спеціальні потреби

Давайте не плутати внутрішню і міжнародну політику у США – Волкер прокоментував інтерв'ю Данилюка The Daily Beast


Курт Волкер
Курт Волкер

"В Україні нервують через зачистку Трампом персоналу після імпічменту". Під таким заголовком вийшла стаття з інтерв'ю колишнього секретаря РНБО України Олександра Данилюка американському виданню The Daily Beast.

Останнім часом з адміністрації США пішло багато людей, які займались Україною, заявив Данилюк виданню, і висловив сподівання, що ситуація зміниться після президентських виборів у США.

"Росія стає більш амбітною, займає агресивну позицію. Путін знає чого хоче і йому не потрібне схвалення його дій всередині Росії і тим більше – поза нею. В адміністрації недостатньо людей – в адміністрації США – які б займались питаннями України та Росії. Багато людей пішло. Буде нелегко відшукати кількох партнерів. Очікую, що після президентських виборів, США це компенсують. Вони матимуть знайти потужну команду для роботи з нами".

Данилюк висловив сподівання на посилення представницва США у Києві після американських президентських виборів.

"Ми однозначно маємо двосторонню підтримку в Конгресі", - заявив Данилюк виданню, зауваживши, що він сподівається, що якщо адміністрація призначить нових осіб на посади в Києві, вони матимуть підтримку Білого дому. "Інколи можуть бути люди, які в чомусь поінформовані, але, з певних причин, не мають довіри президента. Це недобре. Зрештою, ми сподіваємось, що нова команда … матиме довіру президента", - цитує видання колишнього українського посадовця.

Ми звернулись до колишнього спецпредставника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера за коментарем такої позиції.

Це правда, що ми втратили багато особистостей, які тяжко працювали над втіленням стратегії щодо України, але, гадаю, що є інші, які продовжуватимуть це
Курт Волкер

Волкер, який пішов зі своєї посади в Держдепі після свідчень в рамках процедури імпічменту президента США Дональда Трампа, вважає, що, навіть після розгляду імпічменту, підтримка України у Вашингтоні залишається потужною.

"По-перше, вважаю, що в Вашингтоні зараз є величезна підтримка України, – сказав Волкер. - Давайте не плутати внутрішню політику у США і міжнародну політику".

"Гадаю, по обидва боки політики – демократи, республіканці, Палата представників, адміністрація рішуче підтримують Україну. Всередині адміністрації це - Державний департамент, Міністерство оборони, Білий дім. Підтримка справді потужна".

Волкер погоджується - багато професіоналів, які займались питаннями України в уряді США полишили свої посади, однак переконаний, що стратегію з підтримки України втілюватимуть їх наступники.

Зараз у Вашингтоні практично неможливо відстоювати позицію, яка не була б певним чином за Україну. Це було б дуже політично чутливим
Курт Волкер

"Це правда, що ми втратили багато особистостей, які тяжко працювали над втіленням стратегії щодо України, але, гадаю, що є інші, які продовжуватимуть це.

Якщо поглянути на це з іншого боку – зараз у Вашингтоні практично неможливо відстоювати позицію, яка не була б певним чином за Україну. Це було б дуже політично чутливим".

Волкер нагадав про візит Держсекретаря США Майка Помпео до України наприкінці січня.

"Вважаю, що візит держсекретаря Помпео до України наприкінці січня став дуже ефективним сигналом, включаючи про те, що безпекова допомога від США буде збережена на високому рівні, як і раніше", - додав екс-посадовець.

Дивіться також: ​Час-Тайм. Трамп прокоментував слова Путіна про Україну та Росію

Час-Тайм. Трамп прокоментував слова Путіна про Україну та Росію
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:29 0:00

XS
SM
MD
LG