Спеціальні потреби

Росія вчиняла воєнні злочини у Сирії, йдеться у звіті слідчих ООН


Фото: діти з Сирії, які полишили свої домівки, перебувають у наметі в провінції Азаз в Сирії, 22 лютого 2020 року
Фото: діти з Сирії, які полишили свої домівки, перебувають у наметі в провінції Азаз в Сирії, 22 лютого 2020 року

Слідчі ООН заявили, що Росія скоїла воєнні злочини у Сирії. Такого висновку дійшла Комісія ООН у своєму звіті щодо Сирії, виданому 2 березня.

Зокрема йдеться про авіаудари по цивільних об'єктах в 2019 році під час яких "російські військово-повітряні сили не спрямовували удари на конкретні військові цілі, що становить воєнний злочин проведення нерозбірливих ударів у цивільних районах".

Це перший випадок, коли слідчі ООН прямо зазначають, що Росія винна у злочинах в Сирії, пишуть ЗМІ.

Російські ВПС провели напади на ринок 22 липня, в результаті яких загинуло щонайменше 43 цивільні особи. Також під час авіаудару на табір біженців в Сирії, загинуло щонайменше 20 осіб.

Говорячи про ситуацію в Ідлібі, член комісії ООН, що складала звіт, Генні Мегаллі заявив: "Є воєнний злочин залякування населення, щоб примусити їх піти – ця картина дуже чітко вимальовується, наприклад, в Ідлібі.

Ми бачимо спрямовані напади на лікарні для виведення їх з ладу, і щоб населення фактично було змушене піти".

Слідчі заявили, що сирійські повстанці, разом із силами Туреччини також могли вчиняти воєнні злочини під час дій у контрольованій курдами сирійській провінції.

Зокрема слідчі закликали Туреччину розслідувати, чи відповідальні турецькі сили за авіаудар в жовтні по конвою з 400 осіб після турецького військового нападу на контрольовані курдами території. В результаті удару 11 людей загинуло.

. головного лікаря США радить бути готовими до пандемії коронавірусу. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG