Спеціальні потреби

Найбільше водосховище у США рекордно зміліло


Озеро Мід, найбільше водосховище у США, має найнижчий рівень води із 1930-х років. Через затяжну посуху, яка триває останні 22 роки, резервуар втратив близько 63% свого обсягу.

Рівень води впав на майже 43 метри. Різницю видно на супутникових знімках CNN. Зменшення кількості води видно неозброєним оком: білі відкладення мінеральних солей свідчать про те, куди вода сягала раніше.

За даними офіційної програми стеження за рівнем посухи у США (U.S. Drought Monitor), великі частини Невади, Аризони та Юти переживають "винятковий" рівень посухи, пише AccuWeather.

В районі озера Мід майже не випадають опади, і прийдешні літні місяці лише погіршать ситуацію. Адже зараз на південному заході США тримається рекордна спека.

Водохсовище розташоване на річці Колорадо неподалік від Лас-Вегаса, штат Невада, й уворене під час будівництва греблі Гувера.

Воно слугує основним джерелом питної води для населених пунктів із 25 мільйонами населення, включаючи Лос-Анджелес, Сан-Дієго, Фінікс та Лас-Вегас, і мільйони гектарів сільськогосподарських угідь в південній Каліфорнії і Неваді, а також слугує джерелом електрики для підприємств.

Як повідомляє The Washington Post, у серпні уряд планує оголосити офіційну нестачу води в озері Мід, що дозволить проводити відключення води у прилеглих штатах. Крім того, можуть очікуватись перебої із енергопостачанням.

Проте, як відзначає, The Hill, проблеми із водопостачанням на західному узбережжі Сполучених Штатів мають також інше коріння, зокрема, те, що води ріки Колорадо, яка живить прилеглі штати, використовують надмірно багато, що призводить до її обміління - до 25% у прийдешні роки.

Smithsonian Magazine пише, що на посуху впливає, зокрема, глобальне потепління, яке висушує інші водосховища й підживлює масштабні лісові пожежі у Каліфорнії, Орегоні та Вашингтоні.

У матеріалі використані джерела: AccuWeather, CNN, The Washington Post, The Hill, Smithsonian Magazine, та фотографії Reuters.

Дивіться також: Оглядачі звертають увагу на агресивну кампанію з дезінформації щодо західних вакцин, яку проводить Росія

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG