Спеціальні потреби

Трамп та східноєвропейські країни занепокоєні впливом Brexit - ЗМІ


Під час зустрічей з лідерами ЄС цього тижня, президент США Трамп висловив занепокоєність стосовно того, який вплив матиме вихід Великобританії з ЄС на робочі місця в США, повідомляє The Guardian, посилаючись на неназване джерело в ЄС.

"Трамп, який раніше був "Містером Brexit", тепер стурбований через робочі місця в США", - твітує Ендрю Стролейн з Human Rights Watch.

Подібну занепокоєність висловили також і східноєвропейські країни-члени ЄС - Угорщина, Польща, Чехія та Румунія, які, наразі, добиваються м’якої версії відокремлення Великобританії від Європи, сподіваючись, що це захистить права мільйонів східноєвропейців, які там працюють.

В Польщі немає поганого ставлення до рішення Британії
Кшиштоф Щерський

«Наша мета, щоб європейські організації не домовлялись як покарати Британію», - сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. Він підкреслив необхідність співпрацювати з Великобританією, а також «гарантувати, що громадяни ЄС, які працюють та навчаються в Великобританії мали захищені права».

«В Польщі немає поганого ставлення до рішення Британії», - запевнив голова кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський в інтерв’ю Reuters.

В4 може підхопити позицію Великобританії, наприклад, з доступу до внутрішнього ринку ЄС, без створення бар’єрів
Богуслав Соботка

​Будапешт намагається домогтися спільної позиції Вишеградської четвірки (В4), щоб забезпечити «найбільш тісну співпрацю з Британією по торгівлі та економіці» після Brexit заявив Сіярто. Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка погодився, що «В4 може підхопити позицію Великобританії, наприклад, з доступу до внутрішнього ринку ЄС, без створення бар’єрів».

«Ми підтримаємо це, тільки якщо вирішиться питання прав наших громадян Великобританії, а також питання внеску Британії до бюджету ЄС», - додав Соботка, повідомляє Reuters.

Наступного місяця ЄС планує розпочати переговори щодо виконання зобов'язань, які взяла на себе Великобританія в рамках ЄС, і надати Великобританії кошторис таких зобов'язань, повідомляє Reuters.

Дивіться також: "Хтось без зупинок мене бив по голові, і я втратила свідомість" - постраждала під час бійки біля посольства Туреччини у Вашингтоні

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG