Спеціальні потреби

Вінілова платівка знову в моді


Свого часу вінілові платівки зробили революцію в індустрії звукозапису. Однак, з часом їх вижили магнітна стрічка, компактні лазерні диски та MP3 плеєри. Здавалося б «бабусі платівці» ніколи не привернути до себе покоління, яке виростає з Айподом. Однак, як не дивно, популярність вінілових платівок останні кілька років стрімко зростає, і не лише серед людей, які виростали з ними. Їх виробники не встигають задовольняти попит.

14-річний Джек Ловенстайн – один з таких ентузіастів технології 60-70-их років. Як і 19-річна Сара Ґріффіт, яка каже, що втрачає відчуття часу, опиняючись серед старих платівок:

«Я навіть розширила свій музичний список, купую старі записи панк».

Джонатану Олдміксону за 30, і він теж колекціонує вінілові платівки:

«Я не віддаю перевагу чомусь конкретному. Хоча і мушу визнати, є речі, які я хочу мати виключно на платівках через їх особливу естетичну привабливість – наприклад тому, що картинка на обкладинці цікава, чи запис вдалий».

Популярність вінілових платівок у Сполучених Штатах щороку зростає. Торік їх продажі сягнули майже трьох мільйонів примірників. А за перше півріччя лише цього року було продано на 40% більше вінілових дисків, ніж за цей самий період минулого року, каже власник музичної крамниці Білл Дейлі:

«З 2007-го року продаж платівок зростає і тепер становить 99% нашого збуту. Тоді почали з’являтися нові релізи вінілу з можливістю безкоштовно вантажити МП3».

Білл каже, що збільшилися і онлайн продажі: «Ми щодня відправляємо платівки у різні куточки світу. Назвіть будь-яку країну, ми напевно щось туди відсилали».

Розташована у штаті Вірджинія компанія «Furnace MFG» свого часу спеціалізувалася на виробництві компакт-дисків та DVD. Нині їх основний продукт – вінілові платівки. Директор фірми Ерік Астор каже, що задовольнити зростаючий попит – нелегко:

«З початку 80-их ніхто не робить нових пресових машин, так що нам довелося шукати необхідне обладнання».

Після довгих пошуків Ерік знайшов партнерів за кордоном, у Німеччині та Нідерландах. Домовленість така – вони надсилають готову продукцію, яку на американській фірмі упаковують і розсилають замовникам. Бізнес процвітає. Товарообіг компанії сьогодні становить понад два мільйони вінілових платівок на рік.

Любителі старої технології вважають, що у світі, де музику всю завантажують через Інтернет, втрачається щось особливе – відчуття музики. У цьому переконаний колекціонер вінілових платівок Джо Поллок:

«Я люблю перебирати свою колекцію, вибрати те, що хочу послухати, і запустити програвач. Ви можете доторкнутися, відчути платівку. У цьому є своя особливість».

Не слід забувати і про якість звуку, - нагадує Ерік Астор:

«Платівка, що зроблена якісно від початку до кінця, звучить значно краще ніж будь-що цифрове, головно через те, що звук не є скомпресованим, усі компакт-диски чи навіть високої резолюції цифрові файли завжди трішки спресовані».

Ерік каже, що вінілові платівки не можна порівняти ні з чим іншим, і впевнений, що їх популярність зростатиме й надалі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG