Спеціальні потреби

Трамп погодив план Пентагону про переміщення 9 500 американських військових із Німеччини. Поки невідомо куди


Президент США погодив план Міноборони США про переведення із Німеччини 9500 американських військових. Про це заявив речник Пентагону Джонатан Гоффман (Jonathan Hoffman).

Гоффман також заявив, що узгоджена пропозиція "покращить стримування Росії, посилить НАТО, підтвердить гарантії союзникам, покращить стратегічну гнучкість США та оперативну гнучкість Командування США у Європі та подбає про військовослужбовців та їх родини".

Численні критики рішення адміністрації США заявляли, що виведення військових із Німеччини сприятиме інтересам Росії. "Подарунком" Росії його називав раніше сенатор-республіканець Мітт Ромні.

Повідомлення Міноборони США не уточнило, куди будуть переміщені військові США. Раніше Дональд Трамп заявляв, що їх частина може бути відправлена до Польщі, а деякі - повернуться до Сполучених Штатів Америки.

Конгресмен-демократ Адам Сміт, голова Комітету Палати представників Конгресу США з питань збройних сил, у вівторок заявив ЗМІ, що Дональд Трамп досі не навів підтверджень того, що переведення військових із Німеччини відповідає національним інтересам Сполучених Штатів.

Можливо інсує сценарій у межах якого переведення військових із Німеччини відповідає нашим національним інтересам. Президент досі не навів цьому підтверджень
Конгресмен-демократ Адам Сміт, голова Комітету Палати представників Конгресу США з питань збройних сил

"Можливо інсує сценарій у межах якого переведення військових із Німеччини відповідає нашим національним інтересам. Президент досі не навів цьому підтверджень. Міноборони також цього не зробило. Президент реалізує дане рішення дуже сумбурно", - наводить слова законодавця-демократа видання The Hill.

Трамп тривалий час критикував Німеччину за те, що її витрати на власну оборону далекі від рівня у 2% ВВП, який встановлено, як орієнтир для країн-членів НАТО.

Прикметно, що у власне грошовому обрахунку, витрати Німеччини на оборону перевищують витрати Польщі, хоча витрати останньої у процентному відношенні перевищують німецькі. Польща нещодавно уклала із США контракт на постачання до країни коштовних стелс-винищувачів F-35 американського виробництва.

Дивіться також: Як евакуйовані з України волонтери Корпусу миру США продовжують службу у віртуальному режимі

XS
SM
MD
LG