Спеціальні потреби

Війна в Україні закінчиться не військовим шляхом, а політичним рішенням – Трюдо


Джастін Трюдо: "Україна важлива для Африки, Азії, Південної Америки, для всього світу”.
Джастін Трюдо: "Україна важлива для Африки, Азії, Південної Америки, для всього світу”.

Лише Україна може вирішувати, про що для неї прийнятно вести переговори, а «за що українці готові вмирати», а світ має допомогти їй достягти цієї позиції, заявив у п'ятницю, 28 квітня, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту Global Citizen Now у Нью-Йорку.

“Ми знаємо, що це не закінчиться військовим шляхом. Це закінчиться певним політичним рішенням. Але Україна має бути в позиції вирішувати, коли це станеться, що вона готова прийняти, а за що вона готова продовжувати боротьбу. І ми повинні бути поруч з ними”, - заявив Трюдо.

Він наголосив, що приклад російської агресії, якщо він виявиться успішним, може надхинути інші авторитарні країни “перемалювати карту” – “в усьому світі люди дивляться на рішення Росії вторгнутися в Україну і кажуть: якщо це спрацює, можливо, це спрацює і для нас”.

“У всьому світі авторитарні держави, які мають трохи більшу армію, ніж їхні сусіди, дивляться на той маленький клаптик землі через річку, де люди розмовляють їхньою мовою, або де кілька сотень років тому провели лінію на карті, і на їхню думку, не в тому місці, вони думають: “Чом би нам не перемалювати цю карту?”, - наголосив Трюдо.

"Ми всі маємо про це хвилюватися", – сказав Трюдо.

За його словами, Росія, як авторитарна держава "безпосередньо кидає виклик нашій системі", тому світ має не дати їй досягти успіху в тому, щоб змінити міжнародний порядок, заснований на правилах. Тоді, як каже Трюдо, “нерозумність помилкового рішення Путіна стане зрозумілим для всіх”.

“Тому Україна важлива. Тому Україна важлива для Африки, Азії, Південної Америки, для всього світу”, - заявив Трюдо.

Під час саміту, присвяченому світовим проблемам, очільник канадського уряду говорив також про сталий розвиток, права і можливості жінок та зміцнення міжнародного партнерства. Про посадовець написав у твіттері.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG