Спеціальні потреби

Серж Сарґсян залишив посаду прем’єр-міністра Вірменії


Серж Сарґсян
Серж Сарґсян

«Я був не правий», - заявив політик після 11 днів масових протестівСерж Сарґсян подав у відставку з поста прем'єр-міністра Вірменії. Це сталося після 11 днів масових акцій протесту опозиції. «Ситуація, що склалася має кілька вирішень, але ні на один з них я не піду. Це не моє. Я залишаю пост керівника країни, посаду прем'єр-міністра», - заявив Сарґсян. Він також додав, що лідер протестів Нікол Пашинян «мав рацію».

Акції з вимогою відставки Сарґсяна проходили в Вірменії з середини квітня. В рамках оголошеної Пашиняном кампанії мирної громадянської непокори тисячі демонстрантів щодня проводили в Єревані ходи і мітинги, а також блокували вулиці. У понеділок під час ходи студентів до протестуючих приєдналися кілька десятків військових. Вони заявили, що «єдині зі своїм народом».

Серж Сарґсян з 2008 по 2018 роки обіймав посаду президента Вірменії. За цей час він провів конституційну реформу, яка значно розширила повноваження прем'єр-міністра країни. 17 квітня, після закінчення своїх президентських повноважень, Сарґсян, незважаючи на протести, зайняв посаду глави уряду.

Самого Пашиняна, затриманого напередодні, 23 квітня, випустили з-під варти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG