Спеціальні потреби

У День перемоги Україну прикрасять різні прапори


У День перемоги Україну прикрасять різні прапори
У День перемоги Україну прикрасять різні прапори

Святкування Дня перемоги цього року пройде в Україні під різними прапорами. Такою була реакція багатьох регіонів на рішення Верховної ради підняти копії «прапора перемоги» поряд із державним прапором України 9 травня.

Як зазначається у законі – «прапор перемоги» – це червоне полотно із зображенням серпа й молота та п’ятикінцевої зірки». Він повинен бути ідентичним штурмовому прапору 150-го ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії. Саме такий прапор, вважається, встановили на будівлі Рейхстагу в Берліні в 1945 році.

У відповідь на прийнятий закон депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення, яке забороняє використовувати будь-яку радянську символіку 9 травня. У Львові пояснили, що введення «прапора перемоги» суперечить українському законодавству щодо державної символіки, а також, що використання радянської символіки є «наругою над пам’яттю жертв московсько-більшовицького та німецько-нацистського режимів».

На Закарпатті дане рішення прокоментували як повторення дій російської влади. Про це заявили представники Закарпатської обласної організації УНП, закликаючи у відповідь вивісити 9 травня прапори УПА та країн учасниць антигітлерівської коаліції. «В РФ реабілітують сталінський режим, – у нас з’являються пам’ятники Сталіну, в РФ реабілітують радянську імперію, – в Україні вивішують червоні прапори. Північний сусід наполегливо нав’язує Україні свою політику», – сказав голова Закарпатської обласної організації УНП Іван Габор.

Голова Народного Руху України Борис Тарасюк відзначив, що використання символів комуністичної ідеології є хибним шляхом.

«Замість того, щоб повертатися до символів комуністичної ідеології та символів сталінських злочинів, краще зараз звернути увагу на реальний стан пенсіонерів, на забезпечення їх соціальних прав. Краще надати справжню допомогу ветеранам тієї війни, оскільки їх не так вже й багато залишилось», – сказав Борис Тарасюк.

Фракція «БЮТ-Батьківщина» теж наголосила, що реальна допомога ветеранам війни краще за прапор. «Червоний прапор не нагодує ветерана, не забезпечить його путівкою у санаторій, не дасть реальних пільг на оплату грабіжницьких житлово-комунальних послуг, не підвищить пенсію. Ось над чим мали би задуматися в першу чергу ініціатори закону», – заявляють у фракції.

Поки що Віктор Янукович ані підписав ухвалений закон, ані наклав на нього вето. Наразі кожна область окремо вирішує, чи потрібні їй «прапори перемоги», але вже відомо, що в східних та південних регіонах червоні прапори будуть, а в західних – ні. Також міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що на посольствах України в інших державах «прапор перемоги» вивішувати не будуть.

Найбільші прихильники ухваленого закону – Партія регіонів. Голова фракції ПР Олександр Єфремов зазначив, що «коли піднімається питання, що в день, коли ми вшановуємо тих людей, які захистили свободу нашої країни, вони бажають, щоб вивісили саме прапор перемоги, то, звичайно, наша фракція з розумінням ставиться до почуттів цих людей, і ми підтримуємо цей закон». Також Олександр Єфремов відзначив, що фракція із розумінням ставитиметься до того, що не кожний регіон країни захоче використовувати цю символіку 9 травня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG