Спеціальні потреби

Американська громада будує домівки для свої ветеранів-інвалідів


Американська громада будує домівки для свої ветеранів-інвалідів
Американська громада будує домівки для свої ветеранів-інвалідів

Десятки тисяч американських солдатів повернулись з військових кампаній в Іраку та Афганістані понівеченими. Процес адаптації для інвалідів війни відбувається нелегко. Особливо важко тим, хто залишився без руки чи ноги. Адже їх помешкання, у більшості випадків не пристосовані для потреб інвалідів. З 2004 року таким людям взялась допомагати благодійна організація «Будинки для наших ветеранів». Днями ключі від нового, безкоштовного будинку, побудованого з урахуванням потреб неповносправної людини, отримав ще один ветеран.

У 2005 році, сержант морської піхоти Адам Кішлескі служив в Іраку, коли у результаті вибуху бомби втратив ліву руку та праву ногу. Нещодавно, завдякі благодійникам та чисельним волонтерам, Адам та його родина переселились у новий будинок у штаті Вірджинія.

Раніша родина жила у будинку не пристосованому для пересування на візку. Адам був вимешунений постійно ходити з протезом.

«Можливість зняти протез і дати моєму тілу нагоду відпочити значно покращить моє життя», – каже Адам Кішлескі.

У новому будинку все зроблено з урахуванням потреб Адама, просторі коридори, ванна, комора. До роботи було залучено сотні волонтерів, а жертводавці надали десятки тисяч доларів у вигляді будматеріалів та меблів. Подібних помешкань побудовано вже понад сто.

«Цей будинок надає свободу та незалежність. Саме те, заради чого вони воюють замість усіх нас. За нашу свободу та незалежність. Тож це наш спосіб віддячити їм», – говорить президент Асоціації «Будинки для ветеранів» Джон Ґонзалес.

Підтримка яку надала громада вразила навіть власника компанії, який взявся безкоштовно виконувати проект будівцнивта.

«Це був надзвичайно зворушливий процес. Коли ми почали, ми не знали чи нам доведеться все робтити самотужки. Але кількість людей, яка до нас приєдналась, просто вразила», – розповідає Брюс Кейс.

Адам та його дружина сподіваються, що у них з’явиться можливість таким же чином допомогти іншим ветеранам.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG