Спеціальні потреби

Верховний суд США спростив депортацію іммігрантів, чиї подання про притулок не пройшли першу стадію перевірки


Будівля Верховного суду США
Будівля Верховного суду США

Верховний суд США у четвер виніс рішення на підтримку права адміністрації швидко депортувати деяких іммігрантів, які прагнуть отримати притулок у країні, не чекаючи на завершення процесу у федеральних судах. Інформаційна агенція AP відзначає, що рішення стосується осіб затриманих поблизу, або на кордоні США, які не пройшли першу стадію перевірки подань щодо надання притулку у країні. Таких осіб можна буде швидко депортувати.

Коментуючи рішення Верховного суду видання The New York Times назвало його "перемогою адміністрації Трампа" і відзначило, що "рішення торкнеться тисяч шукачів притулку" у США.

Видання The Wall Street Journal резюмує рішення Верховного суду наступним чином: "Верховний суд постановив у вівторок спростити депортацію шукачів притулку, вказавши, що негромадяни затримані поблизу кордону можуть бути видалені без судового розгляду".

У 2019 апеляційний суд в Сан-Франциско встановив, що шукачі притулку у США повинні мати доступ до федеральних судів.

Це рішення Верховного суду відчутно допоможе відключити магніт для нелегальної імміграції, який створили наші закони про притулок
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем

Як відзначають NBC News, у минулому незадокументовані мігранти могли бути швидко депортовані, без слухань у федеральних судах, якщо їх затримували протягом 2 тижнів після прибуття до країни, або у мехаж 100 миль поблизу кордону. Адміністрація США хоче застосовувати це правило на території цілої країни протягом 2-х років з часу їх прибуття до країни.

Як відзначають у AP, адміністрація США стверджує, що система отримання притулку потерпає від необґрунтованих заявок.

Рішення привітав впливовий сенатор-республіканець Ліндсі Грем.

Сьогоднішнє рішення Веховного суду США не співзвучне духу основоположного принципу, що кожен справа будь-кого може бути розглянута справедливим судом
"Американський союз захисту громадянських свобод"

"Це рішення Верховного суду відчутно допоможе усунути магніт для нелегальної імміграції, який створили наші закони про притулок"", - твітує політик.

Проти рішення виступили у впливовій організації "Американський союз захисту громадянських свобод".

"У Верховному суді ми виступали на захист права шукачів притулку та іммігрантів на судовий розгляд. Сьогоднішнє рішення Верховного суду США не співзвучне духу основоположного принципу, що кожен має право на розгляд його питання справедливим судом", - заявили в організації.

Дивіться також: Смертельні трюки 3000 метрів над землею – акція підтримки артистів, які постраждали від пандемії COVID-19

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG