Спеціальні потреби

Нове рішення Верховного суду США торкнеться мільйонів іммігрантів до Америки - дозволено "іспит на багатство", якого хотіли у Трампа


Верховний суд США
Верховний суд США

Верховний суд США підтримав своїм рішенням законність політики уряду у відповідності до якої іммігранти, "які з високою ймовірністю можуть у будь-який час потребувати утримання за рахунок держави (public charge - англ.)" не відповідатимуть умовам щодо набуття статусу постійного резидента США, отримання т.з. "зеленої карти". Верховні суди кількох штатів раніше ухвалили рішення про тимчасову заборону реалізації даної політики.

З понеділка дане правило запрацює у всій країні. Про це зокрема заявив виконуючий обов'язки заступника міністра нацбезпеки США Ден Кіччінеллі, який також назвав рішення Верховного суду США "правовим виправданням Дональда Трампа". Від початку президентства адміністрація Трампа взяла курс на зміну політику з приводу імміграції, декларуючи курс на заохочення висококваліфікованих працівників, здатних утримувати себе. Адміністрація США також протидіє незаконній міграції до США. Рішення та політика уряду з даних питань багаторазово стикались із критикою, ставилися під сумнів у судовому порядку.

Рішення Верховного суду активно коментують у США.

Критики відзначають, що іммігранти у США по суті підштовхуються до того, щоб взагалі не звертатись за соціальною допомогою тощо через страх ускладнити своє перебування у країні та шанси на зміну статусу.

"Мільйони дітей можуть втратити медичну страховку, через жорстоке правило адміністрації Трампа про державних утриманців. Родини не повинні обирати між тим, щоб залишитись у країні і гарантувати медичні послуги своїм дітям. Ставши президентом, я скасую цю політику", - твітує популярна сенаторка-демократ, кандидатка у президенти США Елізабет Воррен.

"Поза сумнівом: правило щодо державних утриманців покликане надати Службі з громадянства та імміграції можливість легко відмовити у будь-якому поданні на зелену картку", - твітує адвокат з питань імміграції Хассан Ахмад.

"Попри заперечення лібералів (ліберальних суддів Верховного суду США - прим. ГА) Верховний суд, усунув останні на поточний момент перешкоди до імплементації "іспиту на багатство" для іммігрантів, - пише журналіст The Washington Post Роберт Барнс.

"Правило про державних утриманців це більше ніж "іспит на багатство". Це прямолінійне виключення за ознаками належності до класу, станом здоров'я, расою. Це ксенофобія", - твітує активіст прав людей з обмеженими можливостями Еліс Вонг.

Дивіться також: Біосфера: проект, покликаний колонізувати інші планети, тепер допомагає врятувати нашу Землю

XS
SM
MD
LG