Спеціальні потреби

В IRI розповіли чому у США існує великий інтерес до спостереження за українськими виборами


Стівен Нікс
Стівен Нікс

Прийдешні президентські та парламентські вибори в Україні є ключовими для визначення майбутньої орієнтації країни, переконаний директор Міжнародного республіканського інституту США з питань Євразії Стівен Нікс.

"Кожного разу, коли йдеться про загальнодержавні вибори в Україні, ми говоримо, що це найбільш важливі вибори в історії України і кожного разу ми праві", - наголосив Нікс в інтерв'ю журналістці Української служби "Голосу Америки" Оксані Бедратенко.

Міжнародний республіканський інститут наразі збирає команду міжнародних спостерігачів на вибори в Україні, і з заповненням місць проблем немає, відзначає Нікс.

"Існує великий інтерес до спостережень за виборами в Україні, тому ми не маємо проблем з заповненням місць. Людей це цікавить, бо вони розуміють що стоїть на кону і чітко знають, щоб Україні продовжити йти проєвропейським курсом, то треба обрати проєвропейського президента і проєвропейський парламент. Тому ці виборами є ключовими для майбутньої орієнтації України", - наголосив експерт.

Росія намагатиметься зробити все від зривів та плутанини у день виборів, щоб посіяти сумніви у правдивості результатів виборів аж до кібернападів на бази даних Центральної виборчої комісії, баз даних політичних партій і нападів через соцмедіа протягом виборів. Все, щоб посіяти страх, недовіру і розгубленість під час виборчого процесу в Україні
Стівен Нікс

Міжнародні спостерігачі від IRI проводитимуть довгострокове та короткострокове спостереження.

"Наші довгострокові спостерігачі прибудуть до України за два місяці до дня виборів. Вони будуть спостерігати і звітувати про те, що відбувається під час кампанії. На додаток до цього, ми привеземо масштабну міжнародну делегацію спостерігачів, які спостерігатимуть у день виборів", - пояснює Нікс.

Саме в день виборів українцям варто очікувати значних провокацій від Росії, наголошує він.

"Ми вважаємо, що Росія намагатиметься зробити все від зривів та плутанини у день виборів, щоб посіяти сумніви у правдивості результатів виборів аж до кібернападів на бази даних Центральної виборчої комісії, баз даних політичних партій і нападів через соцмедіа протягом виборів. Все щоб посіяти страх, недовіру і розгубленість під час виборчого процесу в Україні", - наголошує Нікс.

"На нашу особисту думку, Росія намагатиметься зробити все що може, щоб зашкодити цим виборам. Очевидно, початкові цілі Росії в Україні провалились. А саме, вони не змогли військовим чином окупувати і створити Новоросію. Попри цей провал, Росія все ж намагається утримати вплив в Україні. Вона, і це дуже чітко видно, хочуть привести до влади проросійського президента та проросійський парламент", - додає аналітик.

Міжнародний республіканський інститут нещодавно оголосив результати масштабного опитування виборчих настроїв в Україні.

Картина виборчих вподобань в Україні швидко змінюється, а президентські та парламентські вибори дуже конкурентні, стверджує Нікс на основі даних дослідження.

"Цифри показують деякі справді видатні речей. По-перше є величезна зацікавленість з боку населення України у виборах, в участі у них. 74% українців говорять, що прийдуть на голосування на виборах. Це дуже високий показник", - зауважив він.

Великий інтерес українців – це добре для демократії, зауважує експерт. "Хочеться, щоб люди приходили голосувати", - наголосив він.

Молодь все ще менше налаштована на участь у виборах, ніж старше покоління і це характерно для пострадянського простору, відзначає дослідник.

"IRI дуже тісно співпрацює з політичними партіями в Україні і не лише в Україні, щоб підняти роль молоді, долучити молодь більше до політики. Дані свідчать, що в Україні, як і в багатьох країнах пострадянського простору, молоді виборці віком від 18 до 35 з найменшою імовірністю беруть участь у виборах. В цій сфері нам всім треба більше працювати, однак. Це факт, щоб бути конкурентними партії мають більше приваблювати молодих виборців, якщо будуть життєздатні політичні партії в майбутньому України", - говорить Нікс.

Майже 20% не визначилось на цих виборах. Ці виборці відіграють ключову роль в результатах виборів
Стівен Нікс

В першому турі одного переможця на виборах не буде, свідчать дані опитувань.

"Дані свідчать, що вибори дуже конкурентні. Однозначного лідера немає і є багато тих, хто не визначився. Майже 20% не визначилось на цих виборах. Ці виборці відіграють ключову роль в результатах виборів", - вважає Нікс.

Сиутація розвивається динамічно і підтримка кандидатів може змінитись.

"Треба усвідомлювати, що ці дані – це певний зріз настроїв України в грудні ... Тому там не враховані події, що відбулись в січні і, чесно кажучи, томос та релігійні питання можуть значно вплинути на кампанію, а ми не маємо даних про це", - говорить Нікс.

"На тепер наші дані показують, що ключові питання, які вплинуть на рішення виборців – це війна на Донбасі та економіка: робочі місця, зарплати, пенсії та корупція. Це три основні питання, однак, питання релігії може стати новим дуже важливим фактором як на виборах 23 березня, так і в другому турі. Наші дані чітко свідчать, що вибори найбільш імовірно завершаться другим туром між двома кандидатами", - додає експерт.

Дивіться також: Все, що вам потрібно знати про наступника генерала Джима Меттіса

Все, що вам потрібно знати про наступника генерала Джима Меттіса. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG