Спеціальні потреби

США і Велика Британія посилять співпрацю щодо санкційного тиску на РФ за її війну в Україні


9-річна жителька Куп'янська стоїть на руїнах, що залишились від її домівки внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну, 17 жовтня 2022. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi
9-річна жителька Куп'янська стоїть на руїнах, що залишились від її домівки внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну, 17 жовтня 2022. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi

Сполучені Штати та Великобританія домовились про посилення співпраці щодо санкцій щодо Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну. Про це у спільній заяві повідомили голови фінансових відомств обох країн.

Обмін досвідом між офісами означає об'єднання зусиль для протистояння пріоритетним викликам, зокрема, кіберзагрозам, зловживанням віртуальними статками, при цьому "переконуючись у тому, що наші санкції не запобігають гуманітарному обміну та допомозі", - йдеться у прес-релізі керівниці Офісу з контролю над іноземними активами Міністерства фінансів США Андреа Гакі та голови Управління з імплементації фінансових санкцій Міністерства фінансів Великої Британії Джайлза Томсона.

Цього року разом із союзниками та партнерами Сполучені Штати та Сполучене Королівство змусили Росію заплатити безпрецедентну ціну у відповідь на неспровоковану війну Кремля проти України, повідомляють фінансові відомства.

"Завдяки зусиллям урядів, промисловості та інших зацікавлених сторін, які перебувають на передовій упровадження цих санкцій, ми знаємо, що ці зусилля мають суттєвий вплив на російську економіку. Путін і сам визнав «проблеми та труднощі», спричинені санкціями, і ми мали значний вплив на військово-промисловий комплекс Росії та її здатність вести несправедливу війну", - мовиться у заяві.

"З часом ми очікуємо побачити переваги нашої співпраці не лише щодо санкцій, запроваджених у відповідь на вторгнення Росії в Україну, але й щодо спільних санкцій проти інших режимів", - йдеться у заяві. - "Наші спільні цінності та спільна роль у світовій фінансовій системі роблять наше партнерство неймовірно потужним. Із тим, як ми розпочинаємо цю нову главу, ми, звісно, продовжуватимемо шукати та вітати можливості для тісної співпраці з додатковими союзниками та партнерами по всьому світу, щоб гарантувати, що санкції зробили якомога повніший внесок у політичні цілі, яких вони прагнуть досягти".

У Кремлі санкції Заходу за війну в Україні називають "безпрецедентними" та "суворими", а у вересні за офіційними даними інфляція в Росії склала 13,7%.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG