Спеціальні потреби

"Група семи" попередила Росію спільними санкціями у випадку подальшого вторгнення в Україну


Країни “Групи семи” попередили Росію про наслідки у разі вторгнення в Україну.

Відповідну заяву оприлюднили у неділю глави МЗС семи найбагатших країн світу на конференції, що нині триває у Ліверпулі на північному заході Англії.

"Будь-яке застосування сили для зміни кордонів суворо заборонене міжнародним правом. Росія не повинна сумніватися, що подальша військова агресія проти України передбачатиме серйозні наслідки та тяжку ціну у відповідь. Ми підтверджуємо нашу непохитну відданість суверенітету та територіальній цілісності України, а також право будь-якої суверенної держави визначати своє майбутнє", - мовиться у заяві міністрів закордонних справ "Великої сімки".

Загалом на переговорах в Англії домінували дві теми - ситуація в Ірані та нарощення Росією військ на кордоні з Україною. Учасники наголосили, що вони одностайні у засудженні нарощення російських військ.

Напередодні у суботу високопоставлений чиновник Держдепартаменту США повідомив, що "велика кількість демократичних країн" готова приєднатися до країн Великої сімки - Великобританії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії та США - щоб разом вжити заходів у випадку подальшого вторгнення Росії в Україну.

Глава МЗС Великобританії Ліз Трасс заявила, що на зустрічі “Групи семи” був "цілком єдиний голос... що будуть серйозні наслідки для Росії у разі вторгнення в Україну".

Британія, яка наступного року передає головування в G7 Німеччині, представила дводенну конференцію у Ліверпулі як шанс протистояти авторитаризму в усьому світі.

"Ми активізуємо нашу співпрацю для спільної та всебічної відповіді", - заявили глави МЗС у спільній заяві щодо Росії та України.

Раніше цього тижня Президент США Джо Байден провів віртуальну зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним. Наступного тижня до Києва, Москви та Брюсселю вирушає дипломатка Держдепартаменту, відповідальна за Європу та Євразію, Карен Донфрід в рамках американських дипломатичних зусиль для врегулювання конфлікту між країнами.

Дивіться також: Біловезька угода: Чи усвідомлювали лідери масштаби змін, які на них чекають?

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG