Спеціальні потреби

Невакциновані особи вважають вакцину більш небезпечною, ніж коронавірус – опитування


Невакциновані особи вважають, що вакцина проти COVID-19 є більш небезпечною, ніж сам вірус. Такими є результати опитування, проведеного Yahoo News спільно з YouGov, повідомляє видання The Hill.

37% опитаних невакцинованих осіб кажуть, що вакцина представляє більшу загрозу здоров’ю, ніж сам коронавірус. 29% визнають, що COVID-19 є більш небезпечним, ніж вакцини. Третина опитаних висловила невпевненість у цьому питанні.

Дослідження вказує на те, наскільки глибоко дезінформація про вакцини проникає у свідомість американців. Невпевненість щодо вакцин сповільнила темпи імунізації, що стало величезним фактором розповсюдження штаму Дельта, яке призвело до збільшення випадків захворювання, госпіталізації та смертей.

Раніше дослідження Массачусетського технологічного інституту вказало, як ковід-скептики використовують графіку та таблиці онлайн, щоб просувати ідеї відмови від масок та вакцинації. Дослідники проаналізували сотні тисяч постів у соцмережах та дійшли висновку, що ковід-скептики часто використовують складу технологію «контр-візуалізації» - поєднання бази даних з офіційних джерел з методами «візуалізації», пише видання MIT News.

Разом з тим, офіційні особи попереджають про небезпеку збільшення смертельних випадків серед невакцинованого населення.

Відповідно до опитування, 37% відмовляються від вакцини через страхи щодо довготривалих наслідків від вакцини. 17% не вірять уряду, 16% кажуть, що вакцина є занадто новою, 11% стверджують, що вакцини не повністю затверджені для використання Адміністрацією з контролю за якістю харчами та ліками. 6% опитаних просто цілком проти будь-якої вакцини.

Відповідно до опитування, більшість невакцинованих осіб не бачать ніякої загрози від штаму Дельта. Серед них 30% кажуть, що Дельта взагалі не представляє ніякої загрози. Водночас, 33% кажуть, що цей штам однаково небезпечний як для вакцинованих, так і невакцинованих осіб.

Опитування було проведене 13-15 липня серед 1715 дорослих. Похибка становить 2,7%.

В матеріалі використані джерела: YouGov,MIT News, The Hill.

Читайте також: "99,5% смертельних випадків від COVID-19 у США зараз стаються серед невакцинованих груп населення - Головний лікар США"

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG