Спеціальні потреби

Лотерея може зіграти роль у визначенні подальшої долі обов'язкової вакцинації у США - NPR


На суперечку щодо правила про обов'язкову вакцинацію для 84 мільйонів працівників приватного сектору США може значно вплинути лотерея, пише NPR.

Адміністрація президента Джо Байдена видала розпорядження, за яким із 4 січня 2022 року всі працівники американських компаній зі штатом більше 100 осіб мають пройти щеплення, або проходити регулярні перевірки на COVID-19.

У відповідь понад два десятки штатів, компанії та релігійні організації почали оскаржувати це рішення як перевищення повноважень з боку влади. Білий дім переконує, що це входить у повноваження президента, враховуючи надзвичайну ситуацію, щоб захистити здоров'я працівників на робочому місці.

Голова служби Білого дому Рон Клейн в інтерв'ю NBC раніше цього місяця назвав "здоровим глуздом" вказівку Байдена про обов'язковість вакцинації. Він заявив, що Адміністрація США з безпеки та гігієни праці (OSHA) має право "вказувати працівникам носити каску на робочому місці, обережно поводитись із хімікатами і може ... запровадити ці прості заходи задля безпеки наших працівників"

За федеральним законом, якщо до судів направлено чимало подібних справ, позови консолідують й відправляють до одного суду, якого саме - вирішує лотерея. І, як зазначає NPR, хоча суди у США не залежать від виконавчої влади, й федеральні судді не представляють політичні партії, деякі інстанції мають більш консервативну чи більш ліберальну репутацію.

Зокрема, пише видання, 5 Окружний Апеляційний суд у Новому Орлеані відомий як один із найбільш консервативних інстанцій у країні. Зокрема, він дозволив залишити у силі закон у Техасі, що значно обмежив права на аборти. Саме цей суд може, якщо випаде у лотереї, розглядати й правила про обов'язкову вакцинацію.

Лотерею із визначення суду планують провести не пізніше 16 жовтня.

У матеріалі використано джерела: NPR, NBC

Дивіться також: Водомети напоготові: на польсько-білоруському кордоні очікуються загострення. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG