Спеціальні потреби

Сильна алергія на вакцину від COVID-19 трапляється надзвичайно рідко - CDC


Із майже 2 мільйонів людей, вакцинованих у США від COVID-19, сильну алергічну реакцію на вакцину мала 21 людина.

Про це йдеться у звіті Центру із контролю та профілактики захворювань США (CDC), який оприлюднили у середу, 6 січня. Дослідження проводили серед людей, які були щеплені вакциною компанії Pfizer від 14 по 23 грудня 2020 року.

Більшість із цих людей раніше мали схильність до алергій, всі вони видужали й виписані зі шпиталю додому, - повідомили в CDC.

Директорка Національного центру імунізації та респіраторних хвороб Ненсі Мессоньєр наголосила у заяві, що алергічні реакції на вакцину трапляються надзвичайно рідко.

“Звісно, ми всі сподіваємось, що будь-яка вакцина матиме нуль побічних ефектів, але навіть при 11 випадках на мільйон доз, - це дуже безпечна вакцина”, - зазначила Мессоньєр. - "Ризик серйозно захворіти від коронавірусу є значно вищим. Щодня у США понад 2 тисячі людей помирає від COVID-19".

Центр із контролю та профілактики захворювань рекомендує людям, які схильні до алергічних реакцій, після вакцинації від коронавірусу перебувати під контролем лікарів впродовж 30 днів після щеплення.

Люди, які мають алергічні реакції на їжу, укуси комах, вакцини або підвищену чутливість організму, повинні проконсультуватися зі своїм лікарем перед щепленням, рекомендує Мессоньєр.

Дивіться також: Майбутнє медицини: використання стовбурових клітин для вирощування органів?

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG