Спеціальні потреби

В Україні зафіксовано перший випадок захворювання на коронавірус


В Україні зафіксовано перший випадок захворювання на коронавірус. Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. За його словами, інфікованого виявили в результаті тестування у Чернівцях у громадянина, який повернувся з Італії.

Як зазначили у МОЗ, стан захворілого стабільний і без ускладнень, хворий ізольований і знаходиться під наглядом лікарів. "На кордоні у нього не було жодних ознак гострих респіраторних захворювань. Чоловік із дружиною, згідно з наданою їм пам’яткою про самоізоляцію, вирішили самоізолюватися. 29 лютого у нього з’явились симптоми гострого респіраторного захворювання. Оскільки у пам’ятці зазначено, що потрібно звертатись до сімейного лікаря, він зв’язався з лікарем. Відповідно до алгоритмів, так як в анамнезі була протягом останніх 14 днів поїздка до Італії, лікар прийняв рішення про госпіталізацію. Транспортування проводила спеціальна медична бригада. Симптоми чоловіка – підвищена температура та сухий кашель", - заявив Ляшко.

За словами санітарного лікаря, стан здоров’я дружини хворого на COVID-19 знаходиться у нормі, у неї немає жодних симптомів гострих респіраторних захворювань, однак із профілактичною метою з дотриманням усіх рекомендацій ВООЗ вона самоізольована вдома.

Всі, хто перебуває в обсервації, як показали дослідження, здорові

Тим часом, за даними Міністерства охорони здоров'я України, випадків захворювання на коронавірус серед громадян, які знаходяться на карантині у Нових Санжарах, не виявлено. «Всі, хто перебуває в обсервації, як показали дослідження, здорові. Жодних симптомів гострих респіраторних захворювань виявлено досі не було. Вже в цей четвер, 5 березня, спливає термін обсервації і всі вони повернуться додому», - запевнив Віктор Ляшко.

Екс-очільник МОЗ України Уляна Супрун оприлюднила поради громадянам, які допоможуть вберегтися від зараження та не стримуватимуть поширення хвороби.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG