Спеціальні потреби

В Україні привітали продовження Євросоюзом санкцій проти РФ


Офіційний Київ привітав продовження Європейським Союзом економічних і секторальних санкцій щодо Російської Федерації пов'язаних із агресією проти України. Українська місія при ЄС подякувала партнерам за прояв солідарності після того як Брюссель вчергове продовжив дію санкцій на шість місяців.

П'ятий президент України Петро Порошенко наголосив, що спільні дії з ЄС допомагають протидіяти порушенню Росією міжнародного права.

Напередодні Рада ЄС оголосила про рішення продовжити на шість місяців санкції проти окремих секторів російської економіки. Обмеження діятимуть до 31 січня 2021 року. Як йдеться у повідомленні, рішення ухвалене лідерами країн Європейського Союзу 19 червня після відеоконференції на підставі оцінки виконання Росією Мінських угод. "Враховуючи факт відсутності повного виконання домовленостей, лідери ЄС ухвалили політичне рішення продовжити економічні санкції проти Росії", - йдеться у поширеному повідомленні.

Економічні та секторальні санкції ЄС передбачають обмеження доступу до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для провідних російських компаній з мажоритарною часткою державної власності в уставному капіталі та їхніх дочірніх компаній з контрольним пакетом акцій, створених поза межами ЄС, накладення експортної та імпортної заборони на торгівлю зброєю, заборону експорту товарів подвійного призначення для використання у воєнних цілях або для кінцевих споживачів товарів воєнного призначення у РФ.

Натомість в Росії продовжують заперечувати свою роль в агресії проти України і розкритикували рішення ЄС. Посійний представник РФ в Євросоюзі Володимир Чижов заявив, що "Брюссель, по суті, перетворює стосунки Росія - Євросоюз у заручника внутрішньої кризи в Україні"

Дивіться також: Як пройшов віртуальний випускний програми вивчення англійської для українських дітлахів, яку фінансує уряд США. Відео

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG