Спеціальні потреби

У розвідці США прокоментували ймовірність застосування Росією ядерної зброї 


Міжконтинентальну балістичну ракету «Ярс» випробовують в рамках російських ядерних навчань з пускового майданчика у Плесецьку, 26 жовтня 2022 року. Прес-служба Міноборони РФ/АP
Міжконтинентальну балістичну ракету «Ярс» випробовують в рамках російських ядерних навчань з пускового майданчика у Плесецьку, 26 жовтня 2022 року. Прес-служба Міноборони РФ/АP

Розвідка США вважає малоймовірною можливість того, що Росія застосує ядерну зброю під час війни в Україні. Таку думку висловили директорка національної розвідки США Авріл Гейнс та директор Розвідувального управління Міноборони США Скотт Берр'є.

Питання ядерної зброї обговорили під час слухань щодо зовнішніх загроз у Комітеті Сенату США зі збройних сил в четвер.

Сенатор Ангус Кінг запитав в очільників розвідки: "Який аналіз ймовірності застосування Путіним ядерної зброї, що може спровокувати це та наскільки це ймовірно?"

На це запитання директор Розвідувального управління Міноборони США Скотт Берр'є відповів: "Я думаю, у природі конфлікту завжди є така можливість. Наразі ми вважаємо це малоймовірним."

Таку ж оцінку підтвердила директорка національної розвідки США Авріл Гейнс: "Я вважаю, з погляду розвідки, це дуже малоймовірно. Така нашa поточна оцінка."

Також Гейнс вважає, що Росія ймовірно не зможе провести "значну наступальну операцію цього року" через брак боєприпасів і живої сили, незалежно від того, чи буде український контрнаступ успішним.

Водночас видання New York Times повідомило, що Національне агентство ядерної безпеки США готове передати Україні сенсори, здатні виявляти спалахи радіації від ядерної зброї чи «брудної бомби», а також ідентифікувати країну, яка її застосувала.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG