Спеціальні потреби

В Іспанії арештували пенсіонера за підозрою у надсиланні вибухівки до посольств США та України


Співробітники поліції Іспанії ведуть 74-річного чоловіка, заарештованого за підозрою у надсиланні посилок з вибухівкою у листопаді та грудні до посольств України та США та кількох установ в Іспанії, 25 січня, 2023. REUTERS/Vincent West
Співробітники поліції Іспанії ведуть 74-річного чоловіка, заарештованого за підозрою у надсиланні посилок з вибухівкою у листопаді та грудні до посольств України та США та кількох установ в Іспанії, 25 січня, 2023. REUTERS/Vincent West

Іспанська поліція сьогодні, 25 січня, заарештувала 74-річного чоловіка, підозрюваного в надсиланні посилок з вибухівкою у листопаді та грудні минулого року до посольств України та США, а також до офісу міністра. Правоохоронні органи не коментують можливий російський слід, проте російських агентів підозрюють у керівництві ультраправою групою для розсилки бомб в Іспанії, - інформувало напередодні видання The New York Times.

Як повідомляє Reuters з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Іспанії, чоловіка затримали у місті Міранда-де-Ебро, поліція обшукала його будинок. Підозрюваний – громадянин Іспанії пенсійного віку, він розбирається в техніці та дуже активний у соціальних мережах - повідомили в міністерстві. "Хоча припускають, що вибухові пристрої затриманий виготовив і відправив самостійно, поліція не виключає участі або впливу в подіях інших осіб", - йдеться у повідомленні.

Про можливий російський слід у цій справі іспанська поліція наразі відмовляється коментувати. Розглядають усі варіанти, сказав міністр внутрішніх справ, відповідаючи на таке питання.

Арештований жив у багатоквартирному будинку, де також мав гараж. Раніше чоловік працював у мерії міста Вікторія-Гастейс (до виходу на пенсію у 2013 році).

Загалом шість посилок з вибухівкою було надіслано з 24 листопада по 2 грудня. Окрім двох посольств і офісу прем’єр-міністра вони були адресовані також Міністерству оборони, базі ВПС і виробнику зброї. Більшість з них було знешкоджено, водночас у результаті вибуху одного з пакетів постраждав співробітник посольства України.

Разом з тим, згідно з публікацією видання The New York Times, російських агентів підозрюють у керівництві ультраправою групою для розсилки бомб в Іспанії. Неназване джерело видання з-поміж офіційних осіб США стверджує, що “очевидною метою акції було дати сигнал про те, що Росія та її ставленики можуть здійснити терористичні удари по всій Європі, включно з столицями держав-членів НАТО, які допомагають захищати Україну від вторгнення Росії”.

Як повідомляв раніше Голос Америки, "закривавлені пакунки" отримували й інші українські дипломатичні установи.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав події "кампанією терору та залякування посольств і консульств України".

Після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, Австрії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки. У пакунках знаходилися очі тварин. Самі пакунки були просякнуті рідиною характерного кольору та мали відповідний запах.

В статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG