Спеціальні потреби

Україна може зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу


Україна має реальний шанс зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу. Про це заявив, перебуваючи в Києві, глобальний координатор США з питань протидії СНІД ЕРІК ҐУЗБІ. Американський уряд виділяє нову багатомільйонну допомогу на вирішення цієї проблеми.

Уже за п’ять років Україна може приборкати епідемію ВІЛ/СНІДу. Такий прогноз посол ҐУЗБІ висловив, зважаючи на угоду, щойно укладену між урядами України і США. Документ підписаний у рамках Надзвичайної ініціативи президента Сполучених Штатів з надання допомоги Україні в боротьбі з ВІЛ/СНІДом.

Вже до кінця року на лікування і профілактику американський уряд надасть 57 мільйонів доларів. У фіналі проекту розробники програми розраховують на конкретний результат: кількість нових випадків зараження піде на спад, передача ВІЛу від матері до дитини припиниться, супутні інфекції, пов’язані зі СНІДом, будуть подолані.

Говорить глобальний координатор США з питань протидії СНІДу Ерік Ґузбі:

«Це унікальна програма, яку фінансують американські платники податків. Ресурси спрямовуються на подолання епідемій СНІДу та туберкульозу. Ми об’єднуєм зусилля з українським урядом, щоб разом протистояти цій проблемі. Йдеться про найсучасніші іноваційні методики лікування і профілактики. Я впевнений, що зараз з’явився шанс зупинити цю епідемію, якщо Україна наполегливо працюватиме в цьому напрямку».

Нині українські урядовці констатують певні позитивні результати багаторічної боротьби з ВІЛ/СНІДом, зокрема зниження темпів інфікування серед молоді. Водночас епідемія не подолана: за оцінкою офіційної медицини, 360 тисяч дорослих українців – носії вірусу.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG