Спеціальні потреби

Пентагон перевіряє в Україні свою зброю, щоб вона не потрапила в інші руки


HIMARS на літаку C-17 Globemaster III, 27 січня 2022 року, на авіабазі Корпусу морської піхоти Кемп-Пендлтон. В Україну відправляють аналогічні установки HIMARS.
HIMARS на літаку C-17 Globemaster III, 27 січня 2022 року, на авіабазі Корпусу морської піхоти Кемп-Пендлтон. В Україну відправляють аналогічні установки HIMARS.

Сполучені Штати перевіряють на місці, що зброя, яку вони передають в Україну, не потрапляє до інших рук.

Речник Пентагону повідомив, що США почали проводити виїзні інспекції запасів зброї в Україні, щоб переконатися, що зброя США не перенаправлена незаконно в інші країни.

Речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер сказав на брифінгу, що США мають «невеликі групи», що складаються з персоналу посольства, які «проводять деякі інспекції» зброї, наданої Україні, щоб «запобігати її незаконному поширенню».

«Це не бойові загони, – сказав Райдер. — Це лише відповідальне управління можливостями, які ми надаємо українцям». Він додав, що США «не мають жодних ознак того, що мало місце незаконне поширення можливостей, які США надали українцям».

За словами чиновників оборонного та військового відомства, місію очолює аташе з питань оборони США в Україні бригадний генерал Ґаррік Гармон, повідомляє телеканал NBC News.

Як повідомляють ЗМІ, США проводили подібні перевірки допомоги до війни, але вони припинилися на кілька місяців після того, як Росія вторглася 24 лютого.

Як сказав високопоставлений чиновник міністерства оборони, відбулося вже декілька таких інспекцій, під час яких українці були «дуже прозорими» і підтримали перевірки. Чиновник відмовився повідомити подробиці про місця проведення інспекцій.

Як повідомляють американські ЗМІ з посиланням на чиновника Пентагону, США створюють детальні записи кожного вантажу безпосередньо перед його надходженням в Україну, а потім реєструють та відстежують зброю від кордону до лінії фронту в середині країні. Україна також детально описує пошкодження зброї на місцях, щоб можна було відслідковувати втрати.

Чиновник також сказав, що Міністерство оборони США проводить практичне навчання з українськими збройними силами, «щоб вони могли надавати кращі дані, наприклад, із місць, розташованих поблизу лінії фронту, які американський персонал не може відвідати», — сказав чиновник.

Як раніше повідомляв представник Державного департаменту США, український уряд зобов’язався належним чином охороняти та обліковувати передане оборонне обладнання американського походження, але він визнав, що «хаотичний характер бойових дій може ускладнити процес».

Деякі американські ЗМІ висловлювали занепокоєння, що захоплену проросійськими силами надану Україні зброю Росія може використовувати «для контрзаходів, пропаганди або проведення операцій під фальшивим прапором».

Раніше Голос Америки повідомляв про те, що деякі американські політики, зокрема, конгресменка українського походження республіканка Вікторія Спартц опублікувала низку критичних заяв, вимагаючи перевіряти допомогу, яка надається Україні від США, щоб вона не була вивезена з України.

У відповідь у Пентагоні заявили, що не бачать ознак того, що надану зброю Україна може вивозити з країни як контрабанду.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG