Спеціальні потреби

Захистом США від ядерних ракет може зайнятись Японія


Підрозділ протиповітряної оборони США у Польщі
Підрозділ протиповітряної оборони США у Польщі

США та Японія змінюють формат військової співпраці. Японія, серед іншого, зможе використовувати свої збройні сили на глобальному рівні. Про це йдеться у спільній заяві представників Японії та США за наслідками зустрічі у Нью-Йорку у понеділок.

У заяві відзначається, що альянс США та Японії лишатиметься "фундаментом миру та стабільності у Тихоокеанському регіоні", але також служитиме “платформою для більш стабільного міжнародного безпекового середовища".

Японія зможе збивати ракети, які прямують до США, якщо сама Японія у цей час не є ціллю удару


Напередодні у Вашингтоні високопосадовець Пентагону на умовах анонімності назвав нові угоди між США та Японією "проривом".

“Це полегшує раніше накладені на Японію обмеження, і означає, що Японія зможе збивати ракети, які прямують до США, якщо сама Японія у цей час не є ціллю ракетного удару", - відзначив представник Пентагону.

Угоди також передбачають, що Японія братиме активнішу роль у міжнародних миротворчих операціях, подоланні наслідків стихійних лих та гуманітарних операціях.

Передбачається також, що обидві сторони посилять співпрацю у галузі оборонних технологій.

Ядерна безпека Росії та США постраждають від припинення діалогу - вчений
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Експерти очікують, що зміна характеру альянсу Японії та США викличе занепокоєння у Китаю.

“Китай не зрадіє змінам у доктрині, чи угодах, які визначають характер співпраці військових Японії та США. Китай може назвати ці дії проявом "мілітаризму". Мовляв, США підтримує латентні пориви Японії до створення імперії, які приписують прем'єру країни Сіндзо Абе", - розповів Джеймс Гарді, редактор безпекового видання "IHS Jane's Defense Weekly".

Дивіться також: Касьянов пропонує накласти санкції на автора "радіоактивного попелу"

Касьянов пропонує накласти санкції на автора "радіоактивного попелу". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

XS
SM
MD
LG