Спеціальні потреби

Американські споживачі втрачають віру у стабілізацію економіки


У серпні до найнижчого за останні 16 місяців впав рівень впевненості споживачів у стабільності економіки США. Ще більшої непевності додає нестабільність економіки Європейського Союзу. Такий песимізм споживачів підриває перспективи швидкого одужання по обидва боки океану.

Нестабільність на ринку нерухомості, високий рівень безробіття та менша спроможність забезпечити свої повсякденні потреби є причинами чергового падіння рівня впевненості споживачів у стабільності економіки США. Попри незначне зростання споживчих витрат за останні місяці, ріст економіки США у другому кварталі цього року склав лише 1%. Як економісти так і споживачі також сумніваються, що керівництво США має чіткий план виходу з кризи.

«Конгрес не зробив цього року нічого, що б сприяло росту економіки, можливо навіть у короткому проміжку часу у наступні 12 місяців те, що вони роблять лише шкодить», – зазначає економіст Інститут Брукінса Ґері Бартлес.

Економісти також вважають, що намагання радикально скоротити дефіцит бюджету США збільшує ризик нової рецесії у США. Не додає оптимізму американським споживачам і складна економічна ситуація у Європі. Значний спад росту економіки у Німеччині зменшує її можливості як найпотужнішої економіки Європи надавати допомогу економікам країн сусідів, які переживають бюджетну кризу. Це у свою чергу може негативно відбитись на банках, які будуть вимушені підняти відсоткові ставки. А це – може ефектом доміно прокотитися світом.

«Я думаю, що ми вже бачили як це може бути. Ми вже були свідками падіння «Лімен Бразерс» у 2008-му. Це показало наскільки сильно ми взаємозалежні по обидва боки океану, зрештою у всьому світі, коли постає питання про фінансові ринки», – каже економіст Лондонської школи економіки Іан Беґ.

Експерти також остерігаються, що на тлі цього песимізму, інвестори почнуть забирати гроші з банків.

«Проблеми у Європі змушують людей і фонди обережніше ризикувати своїми грошима і вони вибирають взагалі забрати гроші з банківської системи. А це підриває стабільність банків», – каже експерт Американського інституту підприємництва Вінсент Рейнхард.

І все ж експерти не втрачають оптимізму. Великі сподівання вони покладають на дії Комітету відкритої економіки Федерального резерву США. Члени комітету мають зустрітися у вересні, щоб запропонувати нові кроки відживлення економіки. Інвестори також з нетерпінням чекають подробиці нової програми створення робочих місць, яку наступного тижня збирається оголосити президент Обама.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG