Спеціальні потреби

Як фінансова безвідповідальність американців призводить до банкрутства


Запеклі дебати у столиці США щодо підняття ліміту державного боргу та скорочення урядових витрат, непокоять багатьох міжнародних інвесторів та американське суспільство.

Декому неспроможність сторін збалансувати бюджет нагадує їх власне життя. Серед таких американців Креґ Летерман. Втративши роботу, чоловік загруз у величезних боргах. Не маючи вибору, він був змушений змінити спосіб життя, аби виправити своє фінансове становище. Летерман вірить, що це може зробити і федеральний уряд.

Креґ свято переконаний – американці поняття не мають наскільки вони близькі до фінансового колапсу. Він знає про це із власного досвіду. Чоловік працював страховим агентом. Коли наступила економічна криза, комісійні винагороди припинилися, а власні заощадження швидко вичерпалися.

«Я вже одного разу проходив через банкрутство, втратив хату. Дуже болючі події. Дуже стресовий період. Озираючись назад, можу сказати, я був фінансово безвідповідальним, ось реальна причина того, що сталося», – зізнається Креґ Летерман.

Тепер, змінивши стильний костюм на робочі чоботи, Креґ відкрив власну справу – обстригає дерева, прополює від бур’яну квітники і очищає городи від отруйного плюща. У нього є навіть кілька помічників.

У спекотний день в містечку Ґлендон у штаті Меріленд дебати про підняття ліміту державного боргу у Вашингтоні не повинні здаватися такими важливими. Але не для Креґа, який каже, що федеральний уряд – найгірша модель для наслідування для пересічної американської родини. Трильйонні борги федерального уряду, витрачання грошей яких немає – каже Креґ, нагадує йому його самого.

Раптова злива внесла зміни у робочий день Креґа. Але замість того, аби відсиджуватися, він перевіряє свою бухгалтерію:

«Тепер кожного тижня я сідаю і записую свої бізнес-витрати і доходи, все підсумовую, аби знати в якому я стані. Якщо бізнес не знає де знаходиться, він не може розвиватися».

Економісти називають такий підхід основою бухгалтерського обліку. Це врятувало Креґа від фінансової неплатоспроможності. Допомогла й інша тактика, як наприклад бартер. За своє нове устаткування Креґ заплатив своєю важкою працею. Наполегливість оплатилася сторицею. Поступово він вибрався з боргової ями. Тепер допомагає іншим, даючи їм роботу. Своє нове життя Креґ називає другим народженням. Уперше за кілька років, каже чоловік, він може спокійно засинати:

«Ввечері, лягаючи в ліжко, я знаю, що у мене немає боргу, це дає мені сили для наступного дня. Тепер я точно знаю, одного дня я заживу у достатку».

Креґ говорить про це кожному, хто готовий його слухати. Він вірить – фінансова відповідальність під силу всім, навіть федеральному урядові.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG