Спеціальні потреби

У США знову зросла кількість безробітних


Безробіття, яке адміністрації Барака Обами, здавалося вдалося взяти під контроль, знову нагадало про хиткий стан американської економіки. На минулому тижні кількість нових заявок на допомогу з безробіття підскочила до рівня листопада минулого року. Рівень безробіття залишається на межі 9,5 відсотків. Найбільше робочих місць втрачає малий бізнес. Тож президент активно лобіює закон, покликаний допомогти власникам таких підприємств, що у свою чергу повинно зупинити зріст безробіття.

Додаткові пів мільйона американців подали прохання на допомогу з безробіття на минулому тижні. Це, як зазначає економіст Марк Занді, на 12 тисяч більше ніж попереднього тижня.

«Це важливі цифри, оскільки вони показують, що темп росту економіки сповільнюється, і цього росту недостатньо аби зупинити безробіття».

За підрахунками Міністерства праці, найбільше страждає малий бізнес, втрати якого складають понад 60 відсотків з усіх скорочених робочих місць. Пет Орзано, власниця продуктової крамниці у штаті Нью-Йорк. Вона каже, що влітку, як правило, вона наймає щонайменше двох-трьох додаткових працівників, але не цього року.

Тож, президент Обама поновив тиск на Сенат, в якому застряг законопроект, покликаний допомогти саме власникам малих бізнесів. Законопроект передбачає податкові пільги власникам малих підприємств та спростить процедуру отримання позичок для набору нових працівників. Він також виділяє гроші аби найняти на роботу скорочених вчителів та поліцейських, що, за задумом адміністрації, повинно надати поштовх економіці.

Втім республіканці виступають проти, оскільки бояться нових витрат з держбюджету. Вони сподіваються, що незадоволення американців станом економіки допоможе їм на виборах у листопаді відібрати у демократів більшість в обох палатах Конгресу США. Вони постійно наголошують на економічних проблемах, в яких звинувачують демократів, тоді як деякі експерти вважають, що адміністрація Обами витягнула країну з найгіршої рецесії з часів Великої депресії тридцятих років. Як каже віце-президент Інституту економічної політики Рос Айзенбері, слід подивитися загальну картину.

«Якщо поглянути об’єктивно, економіка стабілізувалась. Вона погіршувалась колосальними темпами, ми втрачали 600-700 тисяч робочих місць щомісяця, коли Обама прийшов до влади. Він врятував автопромисловість та зробив багато корисних речей, за які йому не віддають належне».

Тим часом Обама продовжує подорожувати країною і переконувати виборців натиснути на Сенат аби він схвалив закон вартістю у 26 мільярдів доларів, який на думку адміністрації, повинен продовжити процес стабілізації американської економіки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG