Спеціальні потреби

У деяких штатах США пройшли попередні вибори


Як і очікувалося, внутрішньопартійні вибори в кількох американських штатах, принесли перемогу політичним новачкам. Оглядачі кажуть, що це – лише перші ознаки того, що американці незадоволені своїми народними обранцями, незалежно від того до якої партії – Демократичної чи Республіканської - вони належать.

Мешканці трьох штатів, де проводилися вибори, - Кентуккі, Пенсильванії та Арканзасу – висловилися проти діючих сенаторів. Як вважають деякі виборці, потрібна свіжа кров у владі, нові погляди.

Так у Пенсильванії, наприклад, відсторонено від участі у виборах до Конгресу у листопаді Арлена Спектера, сенатора із майже тридцятирічним стажем.

Навіть факт, що Спектер вперше брав участь у попередніх виборах в якості демократа, не допоміг йому. Досі він представляв Республіканську партію, але минулого року спеціально перейшов до демократів, щоб мати кращі шанси на переобрання. Його суперник – Джо Сестак – вдало використовував цей факт зміни партій у своїй передвиборчій кампанії і виграв. Своїх виборців він ще в ході кампанії запевняв, що ніколи не залишить партії, аби зберегти своє місце в Конгресі.

Поразка Арлена Спектера продемонструвала ставлення виборців і до Барака Обами. Президент активно агітував за цього кандидата.

Джо Сестак відразу використав цей момент, назвавши його перемогою народу, над владною верхівкою, над статусом кво, навіть над Вашингтоном».

Подібні майже революційні настрої панували і у Кентуккі, де виборці нарікали, що уряд надмірно втручається у життя громадян. Дехто навіть вважає, що влада заполонила кожний аспект життя американців. В штаті переміг висуванець нової політичної сили республіканців – Руху чаювання – Ренд Пол, син колишнього кандидата у президенти Рона Пола. «Я маю послання від Руху чаювання. Ми прийшли повернути собі уряд», - заявив він після перемоги.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG