Спеціальні потреби

Демократи сподіваються перемогти лише завдяки великій явці виборців


Скандалом у демократичному таборі почався останній тиждень перед виборами до Конгресу. У понеділок Барак Обама прибув до штату Род-Айленд, щоб підтримати кандидатів до Конгресу від Демократичної партії та взяти участь у зборі коштів на вибори.

Напередодні його прибуття кандидат у губернатори штату від Демократичної партії Френк Капріо в інтерв’ю місцевій радіостанції заявив, що Обама «може взяти свою підтримку та запхати її», не уточнюючи деталей, куди саме. Своє ставлення він пояснив такими причинами: «У нас була одна з найгірших повеней у Сполучених Штатах кілька місяців тому і Обама навіть у нас не з’явився. Він нас ігнорував, а зараз приїздить до Род-Айленду та використовує нас як банкомати». Оглядачі зазначають, що ці різки заяви можуть бути прорахованим кроком, покликаним привернути увагу тих виборців, які не підтримують президента Обаму.

А тим часом Барак Обама вірить, що Демократична партія зможе зберегти більшість у Конгресі. Але лише, якщо явка виборців буде такою ж високою як і два роки тому.

Голова Демократичного національного комітету Тім Кейн також підтверджує, що демократи сподіваються на високу активність своїх прихильників:

«Явка виборців і робота на місцях вирішать долю цих виборів. І ми бачимо позитивні сигнали. Ще треба багато зробити, але я думаю ми це зробимо».


Втім, політичні оглядачі, серед яких й Емі Волтер, менш оптимістичні:

«Важко зараз уявити, за рахунок чого демократи можуть зберегти більшість у Палаті представників. Їхні кандидати у небезпеці у багатьох округах. Занадто багато теперішніх конгресменів-демократів, згідно з опитуваннями, набирають менше 50% голосів».

Популярні журнали також передбачають програш демократів 2-го листопада. Голова Національного республіканського комітету Майкл Стіл зазначає:

«Я думаю, ви побачите потужну хвилю підтримки республіканців на виборах, яка здивує усіх у цій країні».

Втім республіканці, і зокрема лідер Республіканської партії Сара Пейлін, закликають своїх прихильників не починати святкування передчасно, адже до виборів ще більше тижня:

«Справа не завершена, поки не відбулося голосування. Ми не можемо спокійно думати, що перемога у нас в кишені».

Найбільша проблема демократів зараз – низький рейтинг довіри до лідерів партії. Деякі кандидати від партії намагаються дистанціювати себе від, наприклад, Барака Обами чи спікера Палати представників Ненсі Пелосі. Тому останні не з’являються разом під час кампаній і допомагають лише у тих округах, де їх популярність все ще висока.

Здебільшого американці незадоволені тим, як Конгрес проштовхує контроверсійні закони, як наприклад реформу системи охорони здоров’я, а також тим, як президентська адміністрація діє в умовах економічної кризи.

XS
SM
MD
LG