Спеціальні потреби

Центральний банк США хоче прискорити інфляцію долара


Американська економіка зростає стабільно, але не так швидко, як того хоче уряд. Голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке заявив, що його відомство розробило новий план стимулювання ринку. Експерти вважають, що економіку гальмує низька інфляція – яка зараз складає всього 1% річних, а для швидшого росту економіки потрібна більша інфляція – у 4-6%.

Центральний банк викупить велику партію довгострокових боргових зобов’язань американського уряду і цим влиє у ринок багато готівки. Фінансисти лише сперечаються скільки треба надрукувати нових доларів. На Волл-стріт ідея Центрального банку сподобалася. Основні індекси негайно зросли.

Загалом економіка США показує змішані результати: продажі у роздрібній торгівлі зростають третій місяць поспіль. Краще продаються автомобілі, меблі та будівельні матеріали. Тягнуть економіку вниз ріст цін на бензин та продукти, а також безробіття, яке ніяк не вдається опустити від майже 10% позначки. Крім того, дефіцит держбюджету знову, другий рік поспіль, перевалив за трильйон доларів. Фінансовий аналітик Ден Ернел зазначає:

«Економічна теорія твердить, що у післядепресійний період уряд повинен втрутитися і забезпечити попит та витрати, які раніше здійснював приватний сектор. Зараз це і відбувається».

Бернанке розуміє, що його кроки лише тимчасовий порятунок і каже, що стабільний розвиток економіки може забезпечити лише збільшення попиту з боку приватного сектора, ріст споживчих витрат, інвестиції у бізнес та нерухомість, а також зростання експорту.

З головою центрального банку погоджується і президент, який ці дні проводить у режимі виборчої кампанії, зустрічаючись з виборцями. У своєму щотижневому відеозверненні Барак Обама заявив, що уряд робить усе можливе, щоб створити умови для розвитку малого і середнього бізнесу у США:

«Одним з ключів до створення робочих місць є створення умов для компаній інвестувати у бізнес у Сполучених Штатах. Але роками наша податкова система стимулювала тих, хто створює робочі місця за межами нашої країни. Я хочу змінити ці податкові правила. Натомість я дам кожному підприємцю в Америці податкові пільги, якщо він купить наступного року нове обладнання, чи інвестує у свій розвиток. Це дозволить компаніям рости і наймати нових працівників».

Обамі потрібно, щоб у Сполучених Штатах знову запрацювало виробництво. Лише тоді країна стане на шлях стабільного економічного росту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG