Спеціальні потреби

Суддя визнав прослуховування телефонів ісламської організації у США незаконним


Федеральний суддя США у Каліфорнії таким рішенням визнав антиконституційним відповідне розпоряження колишного президента Джорджа Буша.

У судовій справі, поданій проти американського уярду, йшлося про телефонні розмови на території США між представниками ісламської баглодійної організації «Аль-Харамаїн» та її адвокатами, які велися у 2004 році. Підслуховування велися на підставі розпорядження, виданого президентом Бушем після терактів 11 вересня 2001 року. Спецслужби вже і раніше мали право прослуховувати подібні розмови, але лише з попереднім отримання спеціального судового дозволу. Рішення Буша дозволило спецслужбам обійти цю останню вимогу.

Рішення Буша для розширення спеціальним службам повноважень у прослуховування телефонних розмов свого часу викликала гострі дебати у суспільстві та протести з боку організацій, що захищають громадянські свободи.

Вважається малоймовірним оскарження рішення каліфорнійського судді Міністерством юстиції адміністрації Барак Обами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG