Спеціальні потреби

Американські дипломати відповідають на критику міністра освіти України


Американські дипломати відповідають на критику міністра освіти України
Американські дипломати відповідають на критику міністра освіти України

Посольство Сполучених Штатів в Україні вступило в заочну дискусію із міністром освіти Дмитром Табачником про роль зовнішнього незалежного тестування. У розповсюдженій заяві дипломати не погоджуються із критикою українського урядовця на адресу посла США Джона Теффта, висловлену напередодні в інтерв’ю російській радіостанції «Ехо Москви».

Посольство Сполучених Штатів Америки вирішило розвіяти, як сказано у заяві, «певні непорозуміння, викликані неточними заявами міністра освіти Дмитра Табачника» та його взаємодії з послом США Джоном Теффтом. Дипломати визнають, що з 2006 року Сполучені Штати допомагають зусиллям української влади і неурядових організацій створити систему зовнішнього незалежного оцінювання, яка сприяє подоланню корупції в процесі прийому до українських університетів. Однак ніколи не виступали за те, щоб усунути від цього процесу університети, як про це заявив міністр. Мовляв, навпаки, погоджувалися з ідеєю міністра, щоб вступ на 75% має залежати від результату тестів і на 25% – від балів атестату середньої школи.

В посольстві також нагадують, що опитування громадської думки свідчать про майже цілковите схвалення громадянами незалежного тестування, назваючи його справедливою системою вступу до вишів і серйозним критерієм оцінки знань. Опитування кажуть про майже повну відсутність повідомлень про корупцію, пов’язану із проведенням тестів. Попри незгоду із оцінками міністра, дипломати висловлюють готовність й надалі надавати Україні допомогу у вдосконаленні системи.

Напередодні Дмитро Табачник досить критично відгукнувся про ці зусилля Сполучених Штатів. Міністр в інтерв’ю російській радіостанції в різкій формі дорікнув йому за підтримку системи незалежного тестування. Мовляв, американський дипломат фактично лобіює шкідливі для української освіти підходи: «У мене практично кожного місяця буває американський посол. Він дуже збуджений і стурбований тим, що Україна намагається вийти на світовий досвід вступу до університету. Напевно (йому) хотілося б, щоб ми якомога швидше відкотися до сірого третього світу, до рівня дебілізму екваторіальних країн. Так ось я йому кажу, що в Америці із декількох тисяч університетів немає жодного – Прінстон, Йєль. Гарвард, Джорджтаун, – де університет був відсторонений від відбору абітурієнтів. Чому ж ви, пане после, намагаєтеся дебілізувати український, російський та інший університет?» – сказав пан Табачник в інтерв’ю.

XS
SM
MD
LG