Спеціальні потреби

Цунамі досягло західного узбережжя США


Люди спостерігають за тим як відступає вода у Габрон Харбор, Гонолулу.
Люди спостерігають за тим як відступає вода у Габрон Харбор, Гонолулу.

Перші хвилі цунамі досягли західного узбережжя США, пройшовши острівний штат Гаваї. Повідомлень про жертви серед американців нема.

Хвилі висотою метр і більше досягли прибережного штату Орегон на північноамериканському континенті у п’ятницю. Мешканцям Орегону та північної Каліфорнії раніше порадили покинути низини. Представники екстрених служб також попередили про можливе підтоплення через цунамі, яке виникло внаслідок землетрусу силою 8,9 балів поблизу берегів Японії.

Хвилі висотою до двох метрів також вдарили про гряді Гавайських островів прокотившись пляжами на курортів Вайкікі та острові Оаху. Втім повідомлень про значні руйнування поки немає.

У Вашингтоні, голова співробітників апарату Білого дому Біл Дейлі заявив, що цунамі не завдало шкоди Гаваям. За його словами «величезних побоювань» з приводу руйнувань на острові «значно поменшало».

Представники державних екстрених служб на Гаваях мали лише кілька годин для того, щоб підготуватись до цунамі. Мешканців низинних районів перемістили до громадських центрів та шкіл на височині. Багатьом довелося стояти в чергах, щоб придбати пальне та харчі.

В офіційному зверненні президент Барак Обама висловив співчуття народу Японії та заявив, що доручив Федеральній агенції з подолання надзвичайних ситуацій підготуватись до надання допомоги мешканцями Гавайських островів, американських території в Тихому океані та на західному узбережжю США.

Обама, який народився на Гаваях та провів там юначі роки, був попереджений про землетрус та цунамі у п’ятницю вранці.

Кораблям американським ВМС було наказано залишатись у порту Перл-Гарбор на випадок необхідності взяти участь у рятувальних місіях.

Вода досягла пляжів на Гаваях у передсвітанкові години, але не досягла готелів, які знаходяться на височині.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG