Спеціальні потреби

Провінційні містечка у США втрачають поштові відділення і міський статус


Економічна криза та поширення електронних засобів зв’язку привели поштову службу США на межу банкрутства. Керівництво служби уже попередило Конгрес – без допомоги федерального уряду вони можуть збанкрутувати ще до кінця року. Оскільки пошта існує на правах незалежного урядового відомства, менеджери просять дозволу у законодавців суттєво скоротити кількість поштових відділень по країні. Для маленьких містечок по всій країні це означає не лише незручності, а й у багатьох випадках втрату статусу міста. Містечко Сірсборо, у штаті Айова, одне з тих, хто населених пунктів, які опинились під загрозою.

«Коли ви їдете кудись на природу і бачите де-не-де покинуті та повалені стайні, це приблизно так можна описати наше містечко», – каже мешканець Сірсборо Джим Рой.

На його очах, єдиний працедавець містечка – елеватор – зачинив свої двері. Через пожежу припинив працювати і єдиний ресторанчик. Скандал в органах місцевої влади залишив місто банкрутом. Все що залишалось у містечку, з населення у 150 людей – було поштове відділення, яке теж щойно припинило працювати.

«Подібну картину ми бачимо усюди в Америці, особливо у маленьких містечках. Так на нас відбилась економічна рецесія», – скаржиться Рой.

Такий же настрій у відставного військового Дейва Фіпса: «Стає лише гірше. Нічого не відбувається, взагалі».

Сірсборо вже навіть не називається містом. Враховуючи усі проблеми, мешканці, проголосували за позбавлення Сірсборо статусу міста. Останнім цвяхом у труну стало рішення поштової служби США зачинити місцеве поштове відділення.

«Багато людей прагнули зберегти пошту, адже вона створювала відчуття громади», – каже Рой.

«Поштове відділення, грає надзвичайно важливу роль для провінційних містечок. Наявність пошти була дуже важлива для мешканців Сірсборо», – переконаний Деб Колум-Калдервуд, виконавчий директор організації, що спонукає економічний розвиток повіту Паошік, в якому розташовано Сірсборо. Деб каже, що у повіті залишилось лише сім поселень зі статусом міста:

«Поселення зі статусом міста надають більше послуг своїм мешканцям, розвиваються. Однак, дуже маленькі громади невзмозі обслуговувати своїх людей».

До таких належало Сірсборо, податки тут лише зростали, а послуги зменшувались. А проголосувавши за розформування міста, поселення може розраховувати на урядову допомогу, вважає Деб:

«Для них великою проблемою були дороги. Коли у тебе така мала кількість платників податків важко підтримувати і покращувати інфраструктуру».

Місто Сірсборо проіснувало 135 років. І хоча воно більше не має пошти і вже не називається містом, місцеві жителі не поспішають тікати. Один із них Дейв фіпс:

«Я не знаю, чи ми будемо ще на карті, але поселення залишається. Людям подобається тут жити».

На долю Сірсборо приречено чимало американських провінційних містечок. Адже поштова служба шукає шляхи зменшити десятимільярдний дефіцит і планує зачинити свої відділення у великій кількості малих містечок.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG