Спеціальні потреби

Сезон ураганів у США розпочався з нищівного торнадо у штаті Массачусетс


Новий сезон ураганів вдарив по середньому заході США – місцевості, яка рідко страждає від стихії. Найгірше було ушкоджене місто штату Массачусетс – Монсон. Спочатку почався дощ, відтак прокотився грім та вдарила блискавка. Торнадо зруйнував все на своєму шляху. Мешканці кажуть, що вперше бачать торнадо у своєму місті. Торнадо спустошив смугу у центрі міста – майже 300 метрів завширшки, довжиною – три кілометри.

Зламані верхівки дерев, знесені дахи на будинках. Зірвало навіть дзвіницю церкви. Рятувальники прочісують руїни у пошуках поранених. Через ушкоджені лінії електропостачання, місто опинилось без електрики. При місцевій початковій школі організований притулок. Більшість місцевих жителів не лишають домівок.

Додатково до небезпеки торнадо, незабаром американцям доведеться турбуватися про те як захиститися від ураганів. Офіційним початком сезону уранів вважається 1 червня.

Національна адміністрація з океану та атмосфери попереджає про активний сезон у 2011-му році. Метеорологи прогнозують 18 штормів, 10 ураганів та 6 потужних ураганів.

Президент Обама провів наради з Федеральним агентством з надзвичайних ситуацій, яке запровадило нову процедуру швидкого реагування, яка залучає цілі громади – неурядові організації, церковні приходи та приватний сектор.

Представник агентства Роберт Розер каже, що цього року окремі штати більш підготовлені завдяки додатковому федеральному фінансуванню:

«Штати посилили свої механізми реагування, наша робота тепер полягає у здатності працювати разом з місцевими замість того, щоб надавати повний обсяг необхідної допомоги».

Відтак, до сезону ураганів приготувались і розробники новітніх технологій. Айфон має новий додаток, завдяки якому користувачі можуть скачати інформацію про ураган – останні дані радарів. Також їх повідомляють про те, які необхідні речі треба брати із собою у разі стихії. Деякі церкви навіть висилають своїм прихожанам текстові повідомлення.

Відтак, одним із найбільш уразливих штатів, за прогнозами метеорологів, стане Північна Кароліна, яка має понад 500 кілометрів узбережжя. Цього року синоптикам довелось докласти неабияких зусиль, щоб зробити прогноз. Як привило вони покладають на стан підводних течій Ель-Ніньйо і Ля-Нінья, які цього року залишаються нейтральними. Останній раз, коли вони були нейтральними у 2005-му році, район Мексиканської затоки був зруйнований ураганами Катріна та Ріта.

«Їх нейтральний стан не дає нам можливості прогнозувати, скільки ми матимемо ураганів. Втім, теплі температури, скоріш за все, спричинять активний сезон», – каже дослідник Національного центру ураганів Білл Рід.

Пік сезону ураганів в Атлантиці припадає на період від вересня до жовтня. Офіційний кінець сезону – 30 листопада.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG