Спеціальні потреби

Сезон торнадо 2011-го року може стати найгіршим в історії США


Наслідки турнадо у місті Джоплін
Наслідки турнадо у місті Джоплін

У результаті чергових торнадо в американських штатах Канзас, Оклахома та Арканзас у вівторок та середу загинуло ще 13 людей. А у невеличкому містечку Джоплін у штаті Міссуурі продовжуються пошуки загиблих у результаті торнадо, що зруйнував місто у неділю. Станом на середу кількість жертв збільшилась до 125 осіб.

Підрахувати фінансову шкоду нанесену торнадо цього року по всій країні ще складно. Однак, виглядає що цей сезон буде найбільш нищівним. У неділю торнадо прорубав десятикілометрову смугу через містечко Джоплін, зруйнувавши тисячі будинків на своєму шляху. Пошуки живих та загиблих ускладнюються поганою погодою.

«Це тяжкий і складний для нас час. Погода не сприяє пошуковим роботам. Продовжуються грози і, можливо, вже незабаром, погода лише погіршиться», – каже губернатор штату Міссурі Джей Ніксон.

Загалом цього року у різних штатах від торнадо загинуло понад 450 людей. 2011-ий рік вже став другим найсмертельнішим сезоном торнадо в сучасній історії країни. За підрахунками страхових компаній, цей рік може стати найбільш дорогим за фінансовими збитками від стихії. Однак, якщо матеріальні збитки можливо підрахувати, важко оцінити моральну шкоду.

«Мешканці Джопліна напевно задумались, чи хочуть і чи можуть вони залишатися на цьому місці», – каже соціолог Майкл Беррі.

За підрахунками експертів, лише у квітні торнадо нанесли збитків на 6 мільярдів доларів. У 2010-му шкода від стихії за весь рік склала 9,5 мільярдів. Президент Барак Обама, який у ці дні перебуває в Європі, запланував відвідати Джоплін відразу після повернення додому і пообіцяв постраждалим допомогу федерального уряду:

«Ми допомагатимемо, поки не буде відбудовано останній будинок, поки усі підприємства не почнуть знову працювати. Це моя обіцянка і обіцянка нашого народу».

Хоча майже третина Джопліна зруйнована, експерти вірять, що місто зможе відбудуватися, як і інші міста зруйновані торнадо у минулому.

«Кілька років тому торнадо майже стер із карти місто Ґрінсбург у Канзасі. Там правда не загинуло стільки людей, як у Джопліні, але у будь-якому випадку Ґрінсбурґ повністю відбудувався. Так що для Джопліна у цей страшний час залишається надія», – каже представник страхової компанії Майкл Беррі.

Торнадо у Джопліні лише один із сотень, які цієї весни виникли і продовжують виникати на центральній території США. Все це відбувається у час, коли могутня річка Міссісіпі вийшла з берегів лише за кілька днів до початку сезону ураганів.

XS
SM
MD
LG