Спеціальні потреби

США вирішили припинити програму надання зброї деяким сирійським повстанцям


Після рейду коаліційних сил на західний район міста Ракка
Після рейду коаліційних сил на західний район міста Ракка

Офіційні особи кажуть, що цей крок має покращити відносини адміністрації Трампа з Росією

Президент Дональд Трамп виніс рішення про припинення програми Центрального розвідувального управління щодо постачання зброї і навчання сирійських повстанських угруповань.

Американські офіційні особи заявили, що рішення в цій справі зроблено приблизно місяць тому після зустрічі Трампа з радником з національної безпеки Гербертом Макмастером і директором ЦРУ Майком Помпео.

Представниця Білого дому Сара Гакабі Сендерс відмовилася від коментарів, відповідаючи на запитання під час брифінгу для репортерів у середу.

Програма розпочалася у 2013 році за колишнього президента Барака Обами з метою підтримки повстанців поміркованих поглядів у боротьбі з військами президента Башара аль-Асада і чинення тиску на сирійський уряд, щоб спонукати його до переговорів про закінчення в країні громадянської війни.

Із самого початку були сумніви щодо ефективності програми, а також занепокоєння, що постачена Сполученими Штататми зброя може опинитися в руках екстремістів.

Офіційні особи, які охарактеризували рішення Трампа, сказали, що це частина зусиль адміністрації покращити відносини з Росією, війська якої від кінця 2015 року надають допомогу силам президента Башара аль-Асада.

Втручання Росії у конфлікт у Сирії, згідно з заявами, мало на меті боротьбу з угрупованням «Ісламська держава», але її піддано критиці після того, як російські сили атакували також повстанців, включно з тими, які користувались підтримкою з боку Сполучених Штатів.

Проте США і далі очолюватимуть коаліційні сили, які ведуть повітряні удари проти обо’єктів «Ісламської держави» в Сирії і сусідньому Іраку. Вони також озброюватимуть і навчатимуть інші сирійські повстанські угруповання, включно із Сирійськими демократичними силами, які в більшості складаються з курдських бійців, і тепер беруть участь у кампанії з метою усунення екстремістів «Ісламської держави» з Ракки, яку було проголошено столицею «халіфату».

Дивіться також: Американці надягнули дерев'яні окуляри від карпатських майстрів

Американці надягнули дерев'яні окуляри від карпатських майстрів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG